تبدیل متن به گفتار

برای معرفی گجت تبدیل متن به گفتار نواخوان، نیاز داریم تا در ابتدا معرفی کوتاهی از گجت ها داشته باشیم. واژه ای آشنا که این روزها در اخبار مربوط به فناوری، زیاد آن را می شنویم و ما قصد داریم تا در ادامه به توضیح آن بپردازیم.

گجت چیست؟

زمانی که صحبت از گجت به میان می آید در ابتدا، همه ی ما به یاد کارآگاه معروفی می افتیم که توسط همه جور ابزار و وسایلی که در اختیار داشت، به انجام ماموریت های مختلفی می پرداخت و در همه ی آنها نیز موفق بود، بله درست حدس زدید کارآگاه گجت. این کاراکتر دوست داشتنی و حواس پرت که تقریبا همه ی ما بخوبی آن را به خاطر داریم. اما قضیه از چه قرار است؟

این روزها گجت (ابزار) ها در تمامی بخش های زندگی ما به چشم می خورند، کافیست سر خود را بچرخانید تا انواع مختلفی از آنها را مشاهده کنید. اما اجازه دهید در ابتدا تعریف درستی از گجت را ارائه کنیم. ابزارک یا گجت (Gadgets) به وسایل و تجهیزات کوچک و تازه‌ اختراعی گفته می‌شود که در آنها فناوری نویی بکار رفته باشد. گجتها گاهی می توانند بسیار گرانقیمت باشند. کار با آنها لذت بخش است و خیلی جالب به نظر می رسد. گجتها می توانند کارهای مختلف را برای ما آسانتر کنند. اما نکته مهم در به کار بردن این واژه تازه و جدید بودن وسیله‌ای است که گجت نام می گیرد، برای مثال تلفنهای هوشمند در زمان ارائه به عنوان یک گجت بسیار کاربردی شناخته می‌شدند ولی شاید بهتر باشد که دیگر برای معرفی آنها از واژه گجت استفاده نکنیم.

نوعی از گجت ها نیز وجود دارند که به عنوان گجت اینترنتی شناخته می شوند و احتمالا با بسیاری از آنها نیز آشنایی داشته اید.گجت های اینترنتی، ابزارهای کاربردی موجود در ستون کناری وب سایت‌های اینترنتی هستند که در زبان انگلیسی(widget Gadget) نامیده می‌شوند و در فارسی اَبزارک معنی شده‌اند. این ابزارک‌ها امکاناتی هستند که در کادرهای کوچک در صفحات سایت قرار می‌گیرند مثل نمایش آب و هوا و نمایش دیکشنری آنلاین.محدوده ی استفاده از گجت ها بسیار وسیع بوده و تقریبا در همه ی حوزه ها به کار می رود، از جمله بهداشت و درمان، آموزش، صنعت و … .

چرا گجت ها تا این اندازه مورد استقبال قرار گرفته اند؟

به نظر می رسد مهم ترین علت استقبال بسیار زیادی که از گجت ها صورت گرفته است به این دلیل باشد که آنها بسیار ساده و در عین حال کاربری هستند. به عنوان مثال گجت های پوشیدنی همانند دستبند سلامتی که جدیدا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است می تواند اطلاعات بسیار جالبی در خصوص میزان گام های برداشته شده، کالری سوزانده شده و حتی در پاره ای از اوغات میزان فشار خون را نیز بر روی دستبند یا تلفن همراه لینک شده نمایش دهد. گجت ها بسیار دوست داشتنی اند به این خاطر که کارها را برای ما سریع و آسان انجام می دهند. انواع پهبادها، ساعت های هوشمند، اسپیکرها، پروژکتورها، دوربین های واقعیت مجازی و … از جمله مواردیست که در این خصوص می توان نام برد.

نواخوان، گجت تبدیل متن به گفتار

اپراتور پیام صوتی نوانک، این امکان را در اختیار کاربران خودش قرار می دهد تا بتوانند با استفاده از گجت تبدیل متن به گفتار، تمامی متون را تبدیل به فایل صوتی کنند، به بیان دیگر نواخوان یک گجت نرم افزاری (تکست تو اسپیچ) است که می توانید تمامی متون را تبدیل به فایل صوتی کند. این قابلیت به تنهایی می تواند تمامی نیازهای کاربرانی را که علاقه مند به ارسال پیام های صوتی خدماتی و اطلاع رسانی هستند را برآورده کند.

تا پیش از ارائه ی سرویس تبدیل متن به صد، کاربرانی که قصد استفاده از سرویس ارسال پیام صوتی نوانک را داشتند می بایست برای آماده سازی فایل صوتی، از طریق استودیو ضبط صدا و یا ضبط کننده ی آنلاین صدا اقدام می کردند که هر کدام مزایا و محدودیت های خاص خودش را داشت. البته کمپانی گوگل نیز این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است تاز از قابلیت های تکست تو اسپیچ بهره ببرند.

سریع و راحت مثل نواخوان

با استفاده از گجت تبدیل متن به گفتار شما می توانید تمامی متون را تبدیل به فایل صوتی کنید. این کار در زمانی کوتاه انجام می شود و فقط در حدود چند ثانیه زمان می برد. اگر شما جزو آن دسته از افراد و مجموعه ها هستید که نیاز دارید تا در سریعترن زمان ممکن فایل صوتی اطلاع رسانی کارتان را تهیه کنید و از طریق پنل پیام صوتی نوانک برای مخاطبینتان ارسال کنید، نواخوان می تواند بسیار گزینه ی مناسبی برای کار شما باشد.

در طی مدت فعالیتمان به دفعات شاهد این موضوع بوده ایم که مجموعه هایی مانند دانشگاهها و موسسات آموزشی، مجموعه ها و ادارات دولتی، شرکت های برگزار کننده ی همایش و نمایشگاه و … در لحظاتی حساس و مهم نیازمند اطلاع رسانی سریع به مخاطبینشان بوده اند، این موضوع شرایط را یه گونه ای ایجاب می کرد که می بایست در سریعترین زمان ممکن تمامی مراحل ضبط و آماده سازی فایل صوتی و ایجاد فهرست مخاطبین و غیره اتفاق می افتاد. پس از ارائه ی نواخوان بخش مهمی از دغدغه ی این دوستان از جهت تهیه ی فایل صوتی کامل حل شد.

تبدیل متن به گفتار، هم انگلیسی هم فارسی

شاید زمینه ی کاری شما به گونه ایست که در آن اصطلاحات و لغات انگلیسی هم وجود دارد و برای اطلاع رسانی آن نیازمند این موضوع هستید که حتما در متن پیام، از آنها نیز استفاده کنید. خبر خوب اینکه گجت تبدیل متن به گفتار ی نواخوان این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با تایپ کلمات و لغات فارسی و انگلیسی، آن ها را بطور پیوسته و در کنار هم در قالب یک فایل صوتی داشته باشید.این موضوع برای بسیاری از افراد فعال در زمینه ی کامیپوتر، یادگیری زبان انگلیسی و … کاربرد دارد.

اعداد را از یاد نبرید

می توانید از نواخوان برای تبدیل اعداد به فایل صوتی استفاده کنید. این موضوع کمک می کند تا اگر قرار است به مخاطبین تاریخ خاصی را اعلام کنید یا مبالغ خاصی همچون مانده ی بدهی یا میزان ترافیک باقی مانده از حجم اینترنت را یادآوری کنید، نواخوان برای شما کاربردی باشد.

شما انتخاب کنید، گوینده ی آقا یا خانم؟

یکی دیگر از ویژگی های جالب سرویس تبدیل متن به گفتارا این است که شما این امکان را دارید تا مشخص کنید تمایل دارید صدای شما با گوینده ی آقا ایجاد گردد یا گوینده ی خانم. حتی در صورتی که بخواهید می توانید با کنار هم قرار دادن فایل های صوتی، تلفیقی از همه ی موارد را کنار یکدیگر داشته باشید.

وب سرویس نواخوان، هم اکنون قابل استفاده در سایت ها و اپلیکیشن ها

خب تا اینجای کار احتمالا شناخت نسبتا خوبی در مورد این گجت جذاب به دست آورده اید.خبر خوب دیگر اینکه همین الان شما می توانید از تمامی این قابلیت ها و امکانات به صورت وب سرویس در وب سایت یا اپلیکیشن خودتان نیز بهره مند گردید. در صورتی که این موضوع مورد استفاده قرار بگیرد، سایت شما می تواند تمامی فرآیندهایی که نیاز به اطلاع رسانی سریع به کاربران و مخاطبان وبسایت دارد را در لحظه انجام دهد.

همه ی اینها رایگان در اختیار شماست

نوانک در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان امکان بهره مندی از امکانات سرویس تبدیل متن به گفتار را چه از طریق پنل و چه از طریق وب سرویس، بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است. این موضوع به شما کمک می کند تا در صورتی که پس از ایجاد فایل صوتی به این نتیجه رسیدید که هنوز امکان بهبود کیفیت و اثر بخشی آن وجود دارد، نسبت به اصلاح آن اقدام نمایید تا در نهایت به فایل صوتی دلخواه دست یابید.

تبدیل متن به گفتار برای شما کاربردی نخواهد داشت، اگر به دنبال ایجاد تیزر تبلیغاتی هستید

به دلیل اینکه فایل های تولیدی گجت نواخوان بصورت نرم افزاری ایجاد می شوند، شاید در اولین مرحله کمی بین گفتار نواخوان و گفتار محاوره ای فاصله وجود داشته باشد.این موضوع البته امری کاملا طبیعی بوده و می توان با استفاده از راه حل هایی آن را تا حدود زیادی جبران کرد. در سرویس تبدیل متن به گفتار برای ایجاد فایل صوتی مشابه با گویش محاوره ای، می توانید از اعراب گذاری ها استفاده نمایید، یعنی با قرار دادن فتحه، کسره، ضمه و سکون به سیستم بفهمانید که در بیان و تلفظ لغات به چه شکلی عمل کند. با استفاده از این دستور العمل، می توانید صدای قابل قبولی را از سیستم دریافت کنید.

اما گفتن این نکته نیز بسیار اهمیت دارد که اگر شما قصد انجام تبلیغات و پخش تیزر تبلیغاتی را دارید ما سرویس تبدیل متن به گفتار را به شما پیشنهاد نمی کنیم. نواخوان در مواردی بسیار کاربرد دارد که شما قصد و نیت اطلاع رسانی داشته باشید و مخاطبین شما هم به خوبی شما و مجموعه تان را می شناسند. به عناون مثال در صورت کنسل شدن برگزاری کلاسی در دانشگاه، نواخوان می تواند صدای مناسبی را تولید کند و از طریق پنل پیام صوتی نوانک آن را برای دانشجویان ارسال کند، در این حالت چون هدف صرفا اطلاع رسانی بوده، ارسال شما کاملا اثر بخش خواهد بود.اما اگر تمایل دارید برای فروش کالایی خاص با مشتریان جدید ارتباط برقرار کنید، به دلیل ریتم یکنواخت نواخوان، خروجی مناسبی را دریافت نمی کنید و پیشنهاد ما در این حالت استفاده از استودیو های حرفه ای ضبط صدا خواهد بود.

چطور از نواخوان استفاده کنم؟

برای استفاده از گجت تبدیل متن به گفتار ی نواخوان، می توانید از طریق ثبت نام داخل پنل نسب به این کار اقدام کنید. بعد از وارد شدن به پنل پیام صوتی نوانک، از منوی سمت راست گزینه ی صداها را کلیک نمایید پس از انتخاب گزینه ی ایجاد، می توانید از آن بهره مند گردید.در صورت داشتن هرگونه سوال، همکاران ما با کمال میل پاسخگوی شما خواهند بود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید