باکوتل

بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و نوآوری‌های حوزه ICT و اجلاس جانبی آن با عنوان «باکوتل» از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ آذرماه سال جاری در شهر باکو کشور آذربایجان برگزار شد.
در این نمایشگاه که با حضور بیش از ۲۰۰ شرکت از ۲۰ کشور جهان برگزار شد، ۱۴ شرکت ایرانی با هدف معرفی کسب‌ وکارها و ارائه آخرین دستاوردها و توانمندی‌های خود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات حضور بهم رساندند.
بر این اساس، ۱۲ شرکت کننده بخش خصوصی و دانش بنیان و سازمان فضایی و شرکت ارتباطات زیر ساخت ایران از بخش دولتی در این نمایشگاه حضور داشتند.
از جمله شرکت کنندگان حاضر در این رویداد می توان به مجموعه هایی همچون مایکروسافت، نوکیا، اپراتورهای تلفن همراه کشور آذربایجان نظیر آذرسل، باکسل و نارتلکام اشاره کرد. این نمایشگاه، فرصت مناسبی برای آشنایی مدیران، مدیران آی تی، متخصصین فناوری اطلاعات، متخصصین شبکه، متخصصین پایگاه داده، متخصصین امنیت اطلاعات، توسعه دهندگان نرم افزار، مدیران مخابرات، مدیران فنی مجموعه ها، مطبوعات و نمایندگان ساختارهای دولتی با کسب و کارهای فعال در حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات را فراهم آورد.
در این نمایشگاه آخرین دست آوردهای دیجیتالی سازی خدمات، اینترنت اشیا، فن آوری های بانکی، فن آوری های نسل چهارم و پنجم تلفن همراه، big data، هوش مصنوعی، فیبر نوری، راه های جلوگیری از جرایم سایری، خدمات عمومی سلامت، شهر هوشمند، سیستم های کنترل برای وسایل نقلیه بدون سرنشین و هواپیمای بدون سرنشین به معرض نمایش در آمد.

وزیران و مهمانانی از روسیه، افغانستان، بلاروس، بلغارستان، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، لتونی، ترکمنستان، ترکیه، ازبکستان و دیگر کشورها در نمایشگاه باکوتل 2018 حضور افتخاری داشتند. آقای مهندس محمد جواد آذری جهرمی، وزیر محترم ارتباطات به نمایندگی از وزارت ارتباطات ایران در این نمایشگاه حضور یافتند.

افتتاحیه نمایشگاه

باکوتل 2018 با حضور آقای الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان به همراه همسرشان آغاز به کار کرد و در مراسم افتتاحیه آقای رامین نامیق اوغلو گولوزاده وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فن آوری از جمهوری آذربایجان، در سخنرانی خود تأکید کرد که باکوتل، تبدیل به یک مکان ملاقات سنتی برای متخصصان صنعت و بزرگترین رویداد ICT در منطقه شده است. رهبران کسب و کارها و سایر متخصصان در Bakutel مسائل جهانی، پروژه های متعدد و تصمیم گیری های مهم را مورد بحث قرار می دهند. در عین حال، این نمایشگاه، آخرین دستاوردها و نوآوری های موجود در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات را نشان می دهد و امکان همکاری بین المللی در این زمینه را تعیین می کند. آقای وزیر برای شرکت کنندگان و بازدید کنندگان در افتتاحیه این نمایشگاه، آرزوی موفقیت کرد.

حضور نسیم تلکام در باکوتل 2018

نسیم تلکام به عنوان یک شرکت دانش بنیان ایرانی با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان فناوری اطلاعات در این نمایشگاه حضور یافت و به ارائه ی آخرین دستاوردهای خود در حوزه ی ارائه محصولات و راهکارهای حوزه VoIP و شبکه های NGN/IMS نمود. در همین راستا محصولاتی از جمله SBC، سوئیچ های پرظرفیت مخابراتی، مرکز تماس (Call Center)، سیستم Voice Broadcasting، مرکز تلفن (IP-PBX) و … ارائه گردید که خوشبختانه با استقبال بسیاری از صاحبان کسب و کارها و مشاغل در داخل و خارج از کشور آذربایجان روبرو شد.

حضور مجموعه ی نسیم تلکام چه فرصتی را برای بازدیدکنندگان به همراه داشت؟

حضور در نمایشگاه باکوتل، فرصت مغتنمی بود تا با صاحبان کسب و کارها و مشتریان بتوان بدون واسطه به گفت و گو نشست و به یک توافق جامع دست یافت. امروز نمایشگاه یک پلت فرم منحصر به فرد برای این نوع ارتباط ارائه می دهد. در نمایشگاه مشتریان می توانند محصولات را در عمل مشاهده کنند و از غرفه داران سوال های متعددی در مورد محصولات خود بپرسند. آنها نه تنها تجربه خود را با شما به اشتراک میگذارند، بلکه ممکن است به شرکا و همکاران مفید برای شما بدل شوند. نمایشگاه ها در استراتژی بازاریابی و ارتباطات هر شرکتی جای خاصی را به خود اختصاص می دهند. نمایشگاه تنها فرصتی است که امکان بهره مندی از تمام هوش و حواس پنج گانه را به مشتریان و صاحبان کسب و کارها می دهد تا نسبت به نیازشان آگاهی پیدا کنند و در این خصوص راهکار دلخواهشان را بیابند.

در باکوتل 2018 فرصتی دست داد تا مشتریان بالقوه بتوانند:

در مورد نوآوری های مجموعه ی نسیم تلکام اطلاعات کسب کنند
در مورد وضعیت بازار و ایده های جدید دانش کسب کنند
ارتباطات جدید با همکاران مجموعه ی نسیم تلکام ایجاد کنند
با مشتریان بالفعل موجود شبکه سازی داشته باشند
اطلاعات را در قالب مکالمه ی زنده دریافت کنند، چیزی که همیشه جزو درخواست های مشتریان است
طیف گسترده ای از کالا ها و محصولات را به همراه راهکارهای منطبق با نیازشان مشاهده نمایند
نوع تکنولوژی و ساختار شکل گیری محصولات را از نزدیک ببینند
امکان مقایسه محصولات را با یکدیگر داشته باشند
بدون واسطه تبدیل به نمایندگان فروش نسیم تلکام شوند
دانش فنی مد نظرشان را از طریق متخصصان شرکت به دست آورند
آشنایی دلگرم کننده ای با عوامل شرکت داشته باشند
در خصوص مسائل تجاری و مالی به نتیجه دست یاند
پایگاه داده ی مورد نظر خودشان را تکمیل کنند
با نوآوری های معاصر و فن آوری های جدید خودشان را به روز نگاه دارند

حضور مجموعه ی نسیم تلکام در باکوتل 2018 چه دستاوردهایی برای شرکت به همراه داشت؟

نمایشگاههای تخصصی جایی برای ارتباط تمامی شاخه های یک صنعت را فراهم می آورد و فرصت هایی بی حد و حصر در اختیار صاحبین مشاغل قرار می دهد. در هر کسب و کار، موفقیت در ارتباط مستقیم با مشتریان خواهد بود، ارتباط با مشتریان عاملی اصلی و استارتژیک دربازارهای بین المللی و محلی است.
تحقیقات نمایشگاهی ثابت می کنند که نمایش محصولات در یک نمایشگاه شش باربر بیشتر از هر روش دیگری در تصمیم گیری مشتریان مبنی بر خرید محصولات تاثیر دارد و مردم نمایشگاههای جذاب و پر بازدید را بیشتر از آگهی به یاد می آورند. آمارها ثابت می کنند که 57 درصد از خریداران، کالاها و خدمات را در را در نمایشگاه ها خریداری می کنند و 90 درصد از بازدیدکنندگان از اطلاعاتی که در نمایشگاهها کسب می کنند، هنگام تصمیم گیری در مورد خرید کالا یا خدمات مورد نظرشان استفاده می کنند.

از جمله دست آوردهای حضور مجموعه ی نسیم تلکام در باکوتل 2018 می توانبه موارد زیر اشاره کرد:

ارتباط مستقیم با فعالین حوزه ی voip و شبکه ی NGN/IMS در کشور آذربایجان
حضور در بازارهای تجاری پیش روی خارج از کشور و ایجاد شبکه ی از نمایندگان
بررسی و نیازسنجی سیستم ها و خدمات مورد نیاز در کشور آذربایجان
ارتباط مستقیم با مدیران و تصمیم گیرندگان مجموعه ها و صاحبان کسب و کار و عقد قرار داد و تفاهم نامه در خصوص همکاری
ارائه ی توانمندی های منحصر به فرد جوانان ایرانی در عرصه های بین المللی
زمینه سازی مناسب برای صادرات فکری و ایجاد درآمد ارزی
ایجاد ساختار شبکه ای برای حضور در بازارهای جهانی
ارائه ی الگوی مناسبی از تلاش و همت و کار برای سایر کسب و کارهای ایرانی

بازدید وزیر ارتباطات، آقای مهندس آذری جهرمی از غرفه ی نسیم تلکام در باکوتل

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای مهندس آذری جهرمی و معاونین ایشان به همراه سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در کشور آذربایجان، جناب آقای دکتر جهانگیرزاده از آخرین دستاوردهای نسیم تلکام در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و نوآوری‌های حوزه ICT و اجلاس جانبی آن با عنوان «باکوتل» که در جمهوری آذربایجان برگزار گردید بازدید کردند. ایشان علاوه بر حضور در غرفه ی مجموعه ی نسیم تلکام، در ضیافت شام، میزبان و پذیرای پرسنل و مدیران مجموعه نسیم تلکام بودند.

اهدای لوح یادبود باکوتل 2018 دراختتامیه نمایشگاه

در پایان نمایشگاه باکوتل، به شرکت کنندگان در نمایشگاه، لوح یادبودی اهدا گردید.

سایت نمایشگاه: bakutel.az

این مقاله را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید