سوالات عمومی

1. منظور از پیام صوتی نوانک چیست؟
پیام صوتی نوانک ابزاریست که با آن می توانید یک صدا را ضبط و بر روی پنل خود آپلود کنید و بعد از آن با وارد کردن لیست شماره تلفن های ثابت یا همراه امکان ارسال فایل ضبط شده را به این شماره ها خواهید داشت. نوانک با مخاطبین شما تماس می گیرد و به محض پاسخ گویی آنها، فایل صوتی را پخش می کند.

سامانه پیام صوتی نوانک با رسانه هایی همانند شبکه های اجتماعی یا ابزارهای ارسال پیام صوتی از بخش چند رسانه ای کاملا متفاوت است. در این سیستم گوشی تلفن مخاطب زنگ می خورد و هیچ نوع پیش نیازی مثل تلفن هوشمند یا اینترنت مورد نیاز نمی باشد و با هر دستگاه تلفنی چه ثابت و چه همراه می تواند پیام صوتی را دریافت کرد.

شما به راحتی می توانید در پنل به صورت رایگان (حالت دمو) عضویت شوید و با محیط پنل و امکانات آن آشنا شوید. در همان مرحله ی اول نیز امکان ارسال پیام به صورت لیست های 4 تایی برای شما فراهم شده است.

دو نوع محدودیت برای کاربران دمو به علت عدم وجود اطلاعات تکمیلی وجود دارد: 1. امکان ایجاد لیست های ارسال با نهایتا 4 شماره وجود دارد. 2. فایل های صوتی نیاز به تائید دارند.
به دلیل اینکه هویت کاربران دمو برای ما مشخص نمی باشد و هر شخصی بدون داشتن اطلاعات هویتی می تواند در سامانه ثبت نام نماید بدین منظور برای جلوگیری از ارسال پیام های غیر مجاز و خلاف قوانين جمهورى اسلامى فایل های صوتی کاربران دمو مورد بررسی قرار گرفته و در صورت معتبر بودن تایید می گردد.

تا زمانی که کاربر در حالت دمو قرار دارد و اطلاعات هویتی آن ها توسط کارشناسان ما مورد تایید قرار نگرفته است پیام های صوتی نیاز به تایید دارند پس از تکمیل کردن فرم درخواست فعالسازی پنل، ارائه مدارک و انجام مراحل فعالسازی مسئولیت ارسال فایل صوتی خلاف قوانين جمهورى اسلامى به عهده كاربر مى باشد.

شما می توانید با ثبت نام داخل پنل لیست تعرفه ی قیمت پنل ها و تعرفه ی ارسال ها را مشاهده کنید.

ارسال های نوانک بصورت همزمان برای شماره های وارد شده انجام می گیرد و سرعت آن به عواملی مختلفی بستگی دارد مثل اینکه مدت زمان فایل چند ثانیه است؟ برای شماره های ثابت ارسال می شود یا همراه؟ تعداد شماره های ارسالی چندتا می باشد؟ حجم ترافیک زیرساخت از شهر مبدا به مقصد چقدر می باشد؟ و ... در ارسال به تلفن موبایل محدودیتی وجود ندارد چون شبکه تلفن همراه دیجیتالی است اما به غیر از روزهای مهم مانند انتخابات یا لحظه تحویل سال نو. اما در ارسال به تلفن ثابت و بین استانی به دلیل ترانزیت شدن تماس ها و استفاده مخابرات از مراکز تلفنی قدیمی، حجم ارسال های توزیع شده انجام می شوند و به صورت لحظه ای توانایی توزیع بالای دو هزار تماس موفق در هر مسیر(شهر) را خواهیم داشت. یعنی به 100 هزار تلفن ثابت حدود 45 دقیقه زمان نیاز است.
خیر... همانطور که گفته شد تمامی ارسال ها و فرایندها داخل پنل نوانک اتفاق می افتد و به هیچ عنوان هیچ یک از خطوط تلفن شما مشغول نخواهند شد. همینطور مبالغی که به صورت شارژ سیستم انجام می شود نیز از داخل پنل بوده و هیچ وجهی بر روی قبض تلفن شما اعمال نمی گردد.

خیر. در نوانک کاربران فقط و فقط به ازای تماس های موفق و شنیده شده هزینه ی ارسال می پردازند و در مورد ارسال های ناموفق هیچ هزینه ای وجود ندارد.

بله، شما با هر نوع دستگاهی که دسترسی به اینترنت را داشته باشید می توانید از امکانات نوانک استفاده کنید. نوانک با موبایل، تبلت و انواع کامپیوتر سازگاری کامل دارد. ضمن اینکه اپلیکشن نوانک برای سیستم عامل های اندروید هم فعال شده است.
ارسال های خودکار می تواند تا سه مرتبه تلاش برای تماس های ناموفق صورت پذیرد و در صورتی که ارسال های بیشتر مورد نیاز باشد می توانید از گزینه ارسال مجدد به تماس های ناموفق استفاده نمایید.

شما می توانید از سه طریق نسبت به تهیه فایل صوتی اقدام کنید. اولین مرحله ایجاد و آماده سازی فایل صوتی توسط خودتان است. می توانید توسط تلفن همراه یا هر وسیله ی دیگری نسبت به آماده سازی این فایل اقدام کنید و سپس بر روی سیستم آپلود و در نهایت ارسال کنید. دومین مرحله استفاده از نرم افزار سخنگوی آواخوان است که این امکان را به شما می دهد تا متن دلخواه خود را تایپ کنید و سپس با صدای گوینده آقا و خانم فایل صوتی اماده شده را دریافت کنید. سومین مرحله سفارش ضبط صدا به استودیو نوانک است که می توانید متن دلخواه خود را از طریق پنل برای ما ارسال کنید و با پرداخت هزینه ی ضبط، سفارش شما توسط گویندگان صدا و سیما آماده شده و در اختیارتان قرار می گیرد.
در سامانه نوانک ما این امکان برای کاربران فراهم کرده ایم که فایل صوتی با صدای گویندگان حرفه ای و در استدیو ضبط صدا انجام شود. کاربران نوانکی می توانند بعد از ورود به سامانه و انتخاب گزینه اصوات، سفارش ضبط، محتوای متن درخواستی خود را در قسمت مشخص شده تایپ و برای ما ارسال نمایند. تمامی تلاش کارشناسان ما این است که پیام شما را از نظر محتوا و زیبایی بررسی و آماده نماید. علاوه بر ارسال متن درخواستی امکان انتخاب نوع گفتار و در صورت نیاز اضافه کردن توضیحات مربوط به نوع گفتار وجود دارد. کاربران می توانند ترتیب خوانش شماره تلفن به صورتی که به خاطر سپاری آن برای کاربر راحت تر باشد را وارد نمایند. همچنین برای فایلی که در حال آماده سازی می باشد می توانید با انتخاب خوتان یا استدیو موزیک پس زمینه مناسب داشته باشد.
در حالت نمایندگی با برند اختصاصی، نماینده این امکان را دارد که دامنه و هاست خود را به ما معرفی نماید. حتمی این امکان وجود دارد که با استفاده از وب سرویسی که در سایت قرار داده شده است صفحه لاگین اختصاصی خود را تهیه و به پورتال متصل نماید.

سوالات وب سرویس

وب سرویس ها برنامه (قطعه کد) هایی هستند که تحت وب قابل دسترسی اند و از طریق پروتکل های استانداردی مانند Http به انتقال و مبادله دیتا با سایر برنامه های کاربردی می پردازند. اساس کار وب سرویس (Web Service) ها بر پایه دریافت و تولید پیام بنیان گذاری شده است. بدین معنی که آن ها منتظر می مانند که کلایت ها به آن ها وصل شده و بنا به درخواست کلایت ها به آن ها پاسخ می دهند. ما نیز اکنون وب سرویس را بر روی کلیه سامانه های کاربری و نمایندگی فعال نموده ایم که می توانید به راحتی آن را به نرم افزار یا وب سایت خود متصل نموده و استفاده کنید.
شما می توانید برای استفاده از این امکان، از منوی سایت بخش وب سرویس وارد شده و تمامی متد های مربوطه به وب سرویس را مشاهده نمایید.

شما برای بهره مندی از امکانات وب سرویس نیاز به فعالسازی سرویس دارید، اما برای توسعه دهندگان مبلغ پرداختی برای خرید پنل در قالب شارژ و بصورت صد در صدی در پنل ایشان اعمال می گردد تا استفاده خوب و مطلوبی را از سرویس داشته باشند.

تعرفه ی ارسال ها دقیقا مطابق آن چیزی که برای پنل در نظر گرفته شده است می باشد. به عنوان مثال اگر پنل شما در حالت کاربری باشد، دقیقا با همان تعرفه ارسال ها انجام خواهد شد. شما می توانید تعرفه خود را در بخش مالی زیر منوی تعرفه ها مشاهده نمایید.
گزارش وضعیت تماس های otp در منوی ارسال های انجام شده قابل مشاهده نبوده بلکه در قسمت ارسال سریع، بخش سوابق ارسال قابل مشاهده می باشد

سوالات نمایندگی

نوانک با شرایط و امکانات ویژه ای اقدام به اعطای نمایندگی سیستم می کند و شما می توانید با برند نوانک یا برند شخصی خودتان اقدام به فعالیت در این زمینه کنید. برای اطلاع از شرایط ویژه نمایندگی ثبت نام کنید و از داخل پنل اطلاعات را مشاهده نمایید.
بله، فقط کافیست در بخش پشتیبانی نام دامنه قبلی و جدید را برای ما تیکت نمایید، درخواست شما بررسی شده و ظرف حدودا 48 ساعت نتیجه آن به شما اطلاع داده می شود.

سوالات پشتیبانی

شما میتوانید از بخش ارسال های انجام شده نسبت به مشاهده مشخصات کمپین ارسالی اقدام کنید. همچنین در لیست ارسال مربوط، بخش عملیات، می توانید جزئیات بیشتر و گزارشات مربوط به ارسال ها را به صورت نمواری، فهرستی و خروجی اکسل مشاهده نمایید.
امکان تبدیل متن به صوت را نواخوان یا (text to speech) می گویند. بعد از ورود به قسمت فایل های صوتی، ایجاد رفته و در قسمت روش، نواخوان را انتخاب نمایید. آنگاه متن مورد نظر را در قسمت مشخص شده تایپ نموده و گزینه تولید را کلیک نمایید تا متن مورد نظر به صوت تبدیل شود. دقت نمایید که با استفاده از اعراب گذاری شما قایلی با تلفظ بهتر داشته باشید.

جهت فعالسازی ارسال 24 ساعته درخواست خود را در قسمت پشتیبانی، درخواست جدید مطرح نمایید تا توسط کارشناسان ما بررسی شده و تغییرات اعمال گردد.

کاربران عزیز نوانک می توانند از ساعت  7 صبح تا 23 شب نسبت به ارسال فایل های صوتی خود اقدام نمایند قابل ذکر است که ارسال 24 ساعته (از ساعت 23:00 الی 7:00) فقط طی ارسال تیکت و به صورت ارسال های تکی فعال می شود.

در صورتی که پیام صوتی ارسال گردد و در آن لحظه مخاطب امکان پاسخ گویی نداشته باشد، مشغول باشد و یا به هر دلیل تماس ناموفق باشد، این امکان وجود دارد که مخاطب با همان شماره تماس گرفته و آخرین پیام ارسال شده را گوش نماید.

زمانی که ارسال های صوتی به تعدادی شماره انجام می گیرند طبیعی است که تعدادی از افراد امکان پاسخگویی را در آن لحظه ندارند و یا ممکن است مشغول باشند ممکن است خودشان بعدا در یک فرصت مناسب با آن شماره تماس می گیرند. اگر مشترک تا یک ساعت اول، با شماره های نوانک تماس بگیرد، هزینه از شخص ارسال کننده کسر می شود، بعد از یک ساعت هزینه ایاز کاربر کسر نمی شود.

به علت اینکه شارژ ها توسط خود ما هم از طرف مخابرات خریداری می شود امکان انتقال شارژ از کاربری به کاربر دیگر جود ندارد.

در نوانک این امکان وجود دارد که شما لیست های ارسال برای تاریخ و ساعت مورد نظر خود در آینده تنظیم نمایید.

بعد از ارسال سفارش ضبط صدا و با توجه به متن درخواستی برای شما فاکتور صادر می شود. فاکتور مربوطه را می توانید در قسمت اعتبار، فاکتورها یا نوار ابزار بالا قسمت نوتیفیکیشن ها مشاهده نمایید. با کلیک بر روی گزینه ی پرداخت به درگاه آنلاین متصل می شوید و به صورت اینترنتی پرداخت خود را انجام دهید.

نظرسنجی این امکان را به کاربران می دهد که از مخاطب بخواهند میزان تمایل یا نظر خود را در مورد یک موضوع خاص با شماره گیری یک عدد مشخص نمایش دهند. برای استفاده از این امکان علاوه بر اینکه باید در فایل صوتی درخواست خود را در قالب شماره گیری یک عدد عنوان می نمایید در هنگام ایجاد لیست ارسال هم باید تیک فیلد نظرسنجی را فعال نمایید. دقت نمایید بعد از شماره گیری عدد توسط مخاطبین تماس قطع می شود پس در انتهای فایل از کاربر بخواهید که عدد مربوطه را شماره گیری نمایید همچنین حدودا 4 الی 5 ثانیه فضا یا موزیک در انتهای فایل قرار دهید تا کاربر فرصت شمار گیری اعداد مورد نظر را داشته باشد.
فرقی نمیکند