بلاگ

5 دلیل که نشان می دهد سرویس پیامک صوتی برای شما کاربردی ندارد

توسط بلاگدر 1397/08/02

از زمان ظهور اینترنت و فناوری های جدید تا به امروز شاهد استفاده های گوناگون از این ابزار ها بوده ایم. فناوری های جدید به خودیه خود قابلیت های بسیاری را در اختیار ما قرار می دهند که بسیاری از آنها بسیار مفید هستند، اما همواره این فناوری ها علی الرغم امکانات قابل توجهی که برای ما فراهم می کنند، در صورت استفاده ی نابجا و غیر اصولی می توانند آثار و پیامدهای منفی و مخربی را به همراه داشته باشد. نمونه های مختلفی از استفاده های ناصحیح در مورد فناوری های جدید، به تعداد زیاد قابل مشاهده است. به عنوان مثال با ظهور اینترنت انقلاب بزرگی در عرصه ارتباطات و اطلاعات روی داد که آثار آن را در هر لحظه از زندگیمان مشاهده می کنیم، با این وجود این موضوع باعث بعضی استفاده های ناصحیح نیز شده است که زندگی برخی را به مخاطره انداخته است. مثالی دیگر، شبکه های اجتماعی را در نظر داشته باشید. اساس کار برپایی شبکه های اجتماعی بر نزدیکی و حذف فاصله ها نهاده شده است اما گاهی اوغات بر اثر استفاده ی غیر اصولی، عکس این حالت اتفاق افتاده و موجبات دوری افراد و خانواده ها را از یکدیگر فراهم آورده است. در این مقاله سعی خواهیم کرد که 5 دلیل روشن بیاوریم و توضیح دهیم که به چه دلیل نباید از سامانه ی پیامک صوتی استفاده کنید.

1- تبلیغات کور انجام می دهید

درطی سالیانی که در حوزه ی سیستم های ارتباطی فعالیت داشته ایم، شاهد این بوده ایم که افرادی بعد از پیاده سازی کمپین تبلیغاتی خود و عدم دریافت نتیجه ی مطلوب با حالت سرخورده و مایوس و البته لحنی تند گفته اند این سیستم برای انها هیچ خروجی مطلوبی به همراه نیاورده و حتی تعداد مراجعین یا تماس های تلفنی ایشان قدری نبوده که هزینه ی کمپین ایجاد شده را برگرداند. در پاسخ به تمامی این گله گذاری ها در اولین قدم سعی می کنیم که تمامی مراحلی که مشتری از ابتدا طی کرده را مورد بررسی قرار دهیم تا ایراد کار مشخص گردد. جالب است بدانید در 90 درصد مواقع مشتری اصول اولیه ی طراحی و ایجاد کمپین را نیز رعایت نکرده است. حتی مشتری نسبت به نحوه ی آماده سازی پیام و محتوای آن نیز به هیچ وجه از روش ها و متدهایی که در بخش 101 عنوان تبلیغاتی توضیح داده ایم استفاده نکرده و فایل صوتی بی کیفیت را برای مخاطبینش فرستاده است. همه ی اینها در کنار هم باعث این می شود تا ما تمامی این فرآیند را تبلیغات کور بنامیم. واژه ی تبلیغات کور به فرآیند انتخاب محتوای نامناسب، نحوه ی برقراری ارتباط نامناسب، انتخاب مخاطبین نامناسب، زمان بندی ارسال نامناسب، عدم توجه به موقعیت های جغرافیایی، فرهنگی، تاریخی و اجتماعی و … اطلاق می شود. تبلیغات کور واژه ی بسیار کلی است که در رابطه با تمامی انواع مدل های تبلیغاتی به کار می رود. بسیاراند کسانی که با صرف هزینه های گزاف اقدام به پخش تبلیغات تلویزیونی کرده یا بیلبورد های گران قیمتی را در سطح شهر تهیه می کنند، اما به دلیل عدم رعایت برخی نکات، خروجی مطلوب را دریافت نمی کنند. در بخش نکات طراحی کمپین به خوبی توضیح داده ایم که چگونه برخی افراد با انتخاب جملات کلیشه ای و منقضی شده اقدام به دور ریز سرمایه ی خود می کنند.

2- از خلاقیت در انجام کارها بهره نمی برید

در بخش بازاریابی چریکی به توضیح این موضوع پرداختیم که چگونه می توان با صرف هزینه ی کم، نتایج قابل توجهی را دریافت کرد. شرط استفاده از بازاریابی چریکی داشتن خلاقیت در پیاده سازی ایده هاست. اما اگر شما انتظار دارید در سامانه پیامک صوتی با ارسال محتوایی نظیر فروشگاه x عرضه کننده ی پوشاک آقایان و بانوان واقع در خیابان x ، خیل عظیمی از مشتریان به سوی فروشگاه شما سرازیر شوند، متاسفانه باید به اطلاع برسانیم که می بایست در دیدگاهتان تجدید نظر کنید. دربازار رقابتی امروز که در هر گوشه و کنار شاهد انجام تبلیغات گسترده و فراگیر هستیم فقط کسانی دیده خواهند شد که متفاوت تر از بقیه باشند. خوشبختانه به لطف ابزاری همچون اینترنت به راحتی می توانید قبل از انجام هر نوع فرآیند تبلیغاتی، نسبت به جستجو و استخراج اطلاعات مفید در این زمینه اقدام نمایید. نمونه های بسیار زیادی از انواع تبلیغات جذاب داخلی و خارجی در دسترس شماست که به فراخور هر یک از آنها می توانید نسبت به الگو برداری و اجرای آن در کمیپن تبلیغاتی ارسال پیامک صوتی تان اقدام کنید. به دلیل انعطاف پذیری سامانه پیامک صوتی، این امکان وجود دارد که بلافاصله بعد از انجام هر کمپین تبلیغاتی اقدام به بررسی نتایج کنید و در صورتی که در هر بخش نیاز به انجام تغییرات بود، آنها را در کمپین بعدی خود لحاظ کنید. اما همواره این موضوع را به خاطر داشته باشید که سامانه پیامک صوتی تنها یک ابزار ارتباطیست که صرف استفاده از آن نمی تواند ضامن موفقیت کار شما باشد.

3- فقط از یک روش استفاده می کنید

حتما بخش کمپین تبلیغاتی را مورد مطالعه قرار دهید. دقت کنید که بخش کمپین تبلیغاتی و نکات طراحی کمپین مکمل یکدیگر بوده و به دریافت خروجی مطلوب ارسال پیامک صوتی کمک شایانی خواهد کرد. در بخش طراحی کمپین گفتیم که اگر قصد دیده شدن دارید، یکی از راهکارهای پیشنهادی ما این است که از کانال های مختلفی نسبت به برقراری ارتباط اقدام کنید. این موضوع به شما کمک می کند تا میزان ماندگاری بسیار قابل قبولی از مجموعه ی شما در ذهن مشتری ایجاد شود. استفاده از کانال های ارتباطی متنوع می تواند اثر کمبود خلاقیت در تبلیغات شما را تا حد چشمگیری کاهش دهد. البته استفاده از کمپین تا حدودی هزینه های اجرای کار شما را بالا می برد اما به همان میزان خروجی مطلوب تری را برای شما یه همراه خواهد آورد.

4- با یک بار استفاده به دنبال نتایج چشمگیر هستید

زمانی که قصد یادگیری مهارت دوچرخه سواری را داشتید به خاطر بیاورید. چگونه توانستید تعادل دوچرخه را برقرار سازید؟ چطور با هر بار زمین خوردن مجدد و مصمم تر از گذشته به حرکت خود ادامه دادید تا در نهایت توانستید به راحتی کنترل دوچرخه را داشته باشید و حتی بدون نگاه داشتن فرمان، اقدام به رکاب زدن و دوچرخه سواری کنید. استفاده از این مثال به این دلیل بود که بدانید بسیاری از مهارت ها اکتسابی هستند و با کمی آزمون و خطا می توان نتایج چشمگیری را به دست آورد. در طی مدت فعالیت با مشتریانی برخورد داشته ایم که علاوه بر اینکه از روش ها و متدهای گفته شده استفاده نکرده اند، بلکه با یک بار استفاده از سامانه پیامک صوتی انتظار خلق معجزه دارند و می خواهند هر چه سریعتر به خروجی مطلوب برسند. در این صورت باید گفت که سامانه پیامک صوتی برای شما هیچ کاربردی ندارد و بهتر است از سایر روش ها برای معرفی کسب و کارتان استفاده کنید. اما در صورتی که تمایل دارید در زمینه ی ارسال پیامک صوتی به یک متخصص تبدیل شوید، نوانک به شما این امکان را می دهد تا توسط پنل سامانه پیامک صوتی اقدام به ارسال پیام صوتی کنید و بلافاصله کمپین ارسالی را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل دقیق آماری قرار دهید. این موضوع به شما کمک می کند تا بعد از چند بار ارسال پیامک صوتی، به راحتی تشخیص دهید که چه محتوایی برای چه مخاطبی و در چه زمانی ارسال شود بیشترین خروجی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. قبول کنید که حتی برجسته ترین مشاورین فروش هم همچون خود شما نمی توانند در پیاده سازی یک کمپین تبلیغاتی موثر کمک کنند. پس بهتر است آستین ها را بالا بزنید و شخصا در این زمینه تبدیل به متخصص شده و امور را به عهده بگیرید.

5-در مورد سامانه پیامک صوتی دیدگاه مثبت ندارید

در تمامی کسب و کارها شاهد افرادی بوده ایم که از انجام امور به شیوه های خاص یا سنتی لذت برده اند. این دسته از افراد در صورتی که در مواجهه با روش های متفاوت یا به روزتری قرار بگیرند بلافاصله نسبت به آن واکنش منفی از خود بروز می دهند. در اینصورت هر قدر هم از تمامی امکانات و قابلیت های سیستم های جدیدتر گفته شود، ذره ای در نظرات این دوستان تاثیر نخواهد داشت. این افراد اگر در دسته یا تیمی وظیفه ی استفاده از این سیستم ها را به عهده داشته باشند به دلیل عدم تمایل یا رغبت، با اکراه با آن برخورد کرده و مقدمات شکست طرح شما را فراهم می آورند. همه ی اینها باعث شد تا همکاران ما در نوانک جمعیت آماری 100 نفری از مشتریان را مورد بررسی قرار دهند و به نتایج جالبی نیز دست پیدا کنند. از بین همه ی افرادی که با دیدگاه مثبت اقدام به استفاده از سیستم پیامک صوتی کرده اند 87 درصدشان خروجی مطلوب را به دست آورده اند.

در پایان شایان ذکر است همکاران ما در اپراتور پیامک صوتی نوانک همواره آماده ی پاسخگویی به سوالات شما هستند و امیدواریم بتوانیم بخش کوچکی در کسب موفقیت شما داشته باشیم.

درصورت داشتن سوالات بیشتر به بخش سوالات متداول رجوع کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.