کاربرد نوانک در بانک ها و موسسات مالی

کاربردهای نوانک برای بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

بانک ها و موسسات اعتباری با توجه به نوع فعالیتشان و ارتباط مستقیم و غیر مستقیمی که با خیل انبوهی از ارباب رجوعان دارند ، در بیشتر وقت ها نیاز مستقیمی به امر اطلاع رسانی در خصوص فرآیند صورت حساب های مالی و همچنین تکریم ارباب رجوع بر اساس خدمات دریافتی و باشگاه مشتریان دارند.
بانکهای کشور در طول این چند ساله شاهد تغییرات بسیار زیادی در جهت ارائه خدمات بیشتر و بهتر بوده اند که هم در صرفه جویی زمان و پول مشتریان و هم خود بانکها نقش به سزایی داشته اند.

استفاده از جدیدترین ابزار های ارتباطی و خدماتی برای بانکهای کشور چه دولتی و چه خصوصی به عنوان یک مزیت رقابتی به شمار می رود که مشتریان را به استفاده از خدمات هر چه بیشتر تشویق می کند .روزگاری بود که بانکها برای جذب مشتریان بیشتر به انواع قرعه کشی ها و تبلیغات مختلف روی می آوردند اما با پیشرفت تکنولوژی ، دیگر نیازی به انجام این گونه برنامه ها نیست به این علت که در دنیای آزاد اطلاعات مشتریان خودشان بر اساس بهترین شاخص کیفیت اقدام به سرمایه گذاری می کنند .
اخیرا در خبری شنیدم که بانک پاسارگاد به عنوان اولین بانک کشور اقدام به تهیه اپلیکیشن برای ساعت های هوشمند کرده است.این اقدام تحسین بر انگیز در حالی رخ میدهد که خدمات این بانک از هر نظر نیز شایسته است اما بازهم به دلایل بسیار زیادی ، آنها همچنان قصد ندارند تا از پیشرو بودن خود دست بر دارند. بانک شهر نیز با ارائه ی پیشخوان های 24 ساعته در سطح کشور کار بسیار از مشتریان را راحت کرده و از این جهت نیز خود را به عنوان یک برند مطرح معرفی کرده است و یا بانک کشاورزی که با راه اندازی بانک کودک و نوجوان ، توانسته جامعه هدف جدیدی را مخاطب خدمات خود کند که در آینده نیز خروجی مالی مناسبی را به همراه می آورد.
با مقدمه ی گفته شده صرفا خواستیم به این موضوع اشاره کنیم که استفاده از جدیدترین و کارآمدترین ابزارها در این صنعت امری اجتناب ناپذیر است و مدیران موفق بسیار به این موضوع اهمیت می دهند.

انواع اطلاع رسانی بانکی
قطعا همه ی افراد حداقل یکبار از طریق سامانه های پیام کوتاه در جریان امور بانکی خود قرار گرفته اند ، از جمله در هنگام تراکنش های بانکی ، ثبت اطلاعات پرونده های بانکی من جمله دریافت وام و حتی تبریک های سال روز تولد که برای تمامی مشتریان از این طریق ارسال می گردد. اطلاع رسانی های بسیار زیاد دیگری نیز در این نظام وجود دارد که به روش های مختلفی صورت می گیرد از جمله از طریق تماس تلفنی ، نوتیفیکیشن های اپ های موبایل ، اطلاعیه هایی که در محل شعبات نصب می گردد و اخیرا از طریق شبکه های اجتماعی و ربات های مخصوص که اطلاعاتی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. همانطور که می دانید دایره ی اطلاعاتی که قرار است از طریق راههای ارتباطی مختلف به مشتریان اطلاع داده شود دارای سطوح مختلف می باشد .اگر ما بنا را بر اساس درجه ی اولویت و اهمیت به سه دسته ی معمولی ، مهم ، خیلی مهم تقسیم کنیم ، خواهیم دید که هنوز در بسیاری از زمان ها نیاز بانکها در امر اطلاع رسانی بصورت کامل بر طرف نشده است.

اطلاع رسانی های معمولی
این قبیل اطلاع رسانی ها شامل خوش آمد گویی به باشگاه مشتریان بانک ، تبریک سال روز تولد ، شروع جشنواره ها و یا طرح های سرمایه گزاری و مواردی از این دست می شود.

اطلاع رسانی های مهم
شامل تراکنش های بانکی ، یادآوری های اقساط ، صورت وضعیت حساب ، گزارش استعلامات ، پروموشن های باشگاه مشتریان و مواردی از این دست می شود.

اطلاع رسانی های خیلی مهم
شامل ارجاع پرونده ی بدهی های بانکی به سایر مراجع ، اخطار در خصوص عدم پرداخت صورتحساب های دوره ای ، اطلاع رسانی کسر از حقوق به ضامنین و مواردی از این دست را شامل می شود.

هر سه دسته از این انواع اطلاع رسانی ها تنها برای بانکها در درجه ی اولویت قرار ندارد ، بلکه در بسیاری از زمان ها اولویت این موضوعات برای مشتریان بسیار بسیار بیشتر است . به این دلیل که در صورتی که این افراد در جریان امور مربوط به خدماتشان قرار نگیرند ، بسیار متضرر خواهند شد .به همین خاطر است که می بینیم برای دریافت این قبیل اطلاعات ، مشتریان بانکها با پرداخت هزینه و تکمیل فرم های مخصوص درخواست دریافت پیامک از سوی بانکهای مختلف را انجام می دهند.
نوانک نیز به عنوان اپراتور ارائه دهنده خدمات سرویس پیام صوتی ، راه حل های بسیار خوبی را در جهت سرویس دهی هر چه بیشتر و بهتر برای تمامی مشتریان و بانکها در نظر گرفته است که با توجه به درجه ی اولویت اطلاع رسانی ها به بیان آن می پردازیم .

انواع اطلاع رسانی با نوانک

ما در سرویس نوانک این امکان را برای تمامی بانکها و موسسات مالی و اعتباری فراهم می آوریم تا بتوانند به راحتی با شماره تلفن تمامی مشتریان ( چه ثابت و چه همراه ) ارتباط برقرار کنند و از طریق یک تماس تلفنی ، فایل صوتی مد نظرشان را برای این افراد پخش کنند. این سرویس به تنهایی می تواند بخش مهمی از فرآیند اطلاع رسانی و خبر دهی شما را انجام دهد.با توجه به سه دسته انواع اطلاع رسانی های گفته شده به ذکر امکانات سیستم می پردازیم :

اطلاع رسانی های معمولی
خوش آمد گویی به باشگاه مشتریان – در این رابطه ما در سرویس پیام صوتی می توانیم در لحظه ای که فرد در حال تکمیل اطلاعات پرونده ی خودش است و در بانک حضور دارد با ارسال یک پیام صوتی جذاب که با صدای یکی از گوینده های حرفه ای آماده شده است ، می توانیم مشتری را سورپرایز کنیم .این کار چند نکته ی بسیار مثبت برای شما دارد… اول اینکه شما با جنس صدا ارتباط دارید و این موضوع می تواند به پیام شما روح ببخشد و تاثیر گزاری آن را نسبت به یک متن سرد و بی روح دو چندان کند .نکته ی دوم آنکه همزمان با پخش صدا می توانید صدای شعار بانک را در این قالب ، به همراه موسیقی مربوطه پخش کنید و بر جذابیت های کارتان بیافزایید.
تبریک سالروز تولد و مناسبت ها – اگر شما هم مثل من در چند بیمه و یا بانک مختلف اطلاعات ثبت شده ای را داشته باشید احتمالا تا قبل از ساعت ۹ صبح روز تولد چندین پیامک با متن های شبیه به هم دریافت خواهید کرد که این مناسبت را به شما تبریک می گویند.اما این نکته بسیار مهم است که هر فردی در روز تولدش منتظر یک اتفاق خاص و ویژه است ، البته نه به این معنی که اتفاقی معجزه گونه روی دهد .به دفعات دیده ام که وقتی لوگوی گوگل در روز تولد تبدیل به کیک می شود بسیاری از کاربران را ذوق زده می کند و حتی با گرفتن اسکرین شات این موضوع را به بقیه هم اطلاع می دهند.لذا پیشنهاد می شود تا بتوانید در سالروز تولد مشتریانتان به جای ارسال پیام متنی ، از سرویس پیام صوتی استفاده کنید تا با یک موزیک بسیار زیبا و یک صدای دلنشین آغازگر روزی زیبا برای مشتریانتان باشید. قطعا می دانید که پرسنل بانک نیز به عنوان جزِئی از مشتریان بانک به حساب می آیند.در یکی از بانکهای کشور سرپرستی شعب اقدام به ارسال تبریک مناسبتها با صدای مدیریت مجموعه می کرد و بی واسطه با پرسنل مجموعه سخن می گفت اقدامی که بسیار در بین پرسنل جذابیت داشت.
شروع جشنواره ها و طرح های سرمایه گزاری – در خصوص این گونه اطلاع رسانی ها پیشنهاد ما استفاده از سرویس پیام متنی ( برادر بزرگتر مان ) و اپلیکیشن ها و سایر ابزارها است .

اطلاع رسانی های مهم
ارسال اطلاعات تراکنش های بانکی – در خصوص ارسال اطلاعات تراکنش های بانکی ما تریجح مان بر این است که همچنان از سرویس پیام کوتاه ( برادر بزرگترمان ) استفاده کنید و اجازه دهید برای برنامه های ویژه تر از سرویس پیام صوتی استفاده شود .
یاد آوری های اقساط – موضوعی بسیار مهمی که در صورت عدم توجه از سمت مشتری به هر علت ( از جمله فراموشی ویا کوتاهی ) می تواند منجر به بروز خسارت و یا مشکلات حقوقی بسیاری گردد.همچنین برای بانکها نیز به جهت انجام تکالیف مشتری مدارانه و همچنین جلوگیری از تنزل رتبه ی بانک به دلایل معوقات بسیار زیاد ، امر بسیار مهمی به شمار می رود. پیشنهاد ما این است که همچنان در جهت اطلاع رسانی پرداخت های خود از سیستم پیام کوتاه استفاده را داشته باشید و چون دلایل بسیاری از سوی مشتریان برای اهمیت ندادن به پیامک های انبوه وجود دارد از جمله ی اینکه روزانه حجم بسیار زیادی از این قبیل پیام ها برای ایشان ارسال می گردد یا کاربر به دلایلی سرویس پیام های دریافتی را مسدود کرده باشد از نوانک هم استفاده کنید . نوانک نیز می تواند از طریق ارسال های هوشمند که در اختیار دارد بصورت خودکار در تاریخ های مشخص شده با تمامی افراد تماس بگیرد و به آنها یادآوری های پرداخت اقساط را در تاریخ های مشخص انجام دهد. در صورتی که از این سرویس استفاده نمایید ما گزارش بسیار کاملی از تمامی افرادی که پیام برای آنها ارسال شده است را به همراه میزان توجه و مقدار زمان شنیده شدن پیام توسط مشتری را به شما خواهیم داد . داشتن گزارش دقیقی از وضعیت پیام های ارسال شده می تواند به شما این امکان را بدهد که در صورتی که به جهت پرداخت نشدن صورتحساب ها عواقبی شامل حال مشتری شد ، حجت بر وی تمام شده باشد و جای گله گذاری در میان نباشد.شما می توانید از این ابزار مهم در جهت بهبود شرایط کارخودتان استفاده کنید.
صورت وضعیت حساب – به جهت ارائه ی کد های پیگیری و اعداد و ارقام ، پیشنهاد ما استفاده از سرویس پیامک متنی ، ربات ها و اپلیکیشن های کاربردی سیستم است .
گزارش استعلامات – به جهت ارائه ی کد های پیگیری و اعداد و ارقام ، پیشنهاد ما استفاده از سرویس پیامک متنی ، ربات ها و اپلیکیشن های کابردی سیستم است .
پروموشن های باشگاه مشتریان – به جهت ایجاد انگیزه در مشتریان بانک ، شما به راحتی می توانید از طریق لینک سیستم به پرتال بانک ، سیاست های تشویقی مناسبی را که در پیش گرفته اید به اطلاع مشتریانتان برسانید.به عنوان مثال زمانی که مبالغ مشخصی تراکنش در سیستم شما اتفاق می افتد ، شما می توانید با اعلام امتیاز دریافت شما در همان لحظه ، به مشتری بگویید که قدم بعدی برای بالاتر بردن میزان امتیازات چه می تواند باشد.اگر مشتری شما به ازای هر ۵۰ هزار تومان تراکنش یک امتیاز دریافت می کند و در صورتی که میزان امتیازاتش نزدیک به ۲۰ امتیاز شده است ، بر اساس سیاست تشویقی به او اعلام کنید که با گرفتند چند امتیاز دیگر هم امیتازش را به بیست رسانده و هم یک شانس ویژه برای حضور در قرعه کشی ماهیانه شما دارد.

اطلاع رسانی های خیلی مهم
در این دسته از انواع اطلاع رسانی به دلیل اهمیت بسیار زیاد آن و همچنین اثرات بسیار زیادی که در شرایط بانکها و مشتریان وجود دارد ، معمولا از بهترین ابزارها و همچنین رسمی ترین آنها استفاده می شود. در روزگاری ابلاغیه ها و اطلاعیه ها از طریق پست به منزل و یا محل کار افراد ارسال می شد . پس از فراگیر شدن استفاده از خدمات تلفن همراه و ثابت این موضوع به دلیل صرفه جویی در زمان و هزینه از طریق تماس تلفنی که معمولا کارمندان بانک با مشتریان برقرار می کردند انجام می گرفت. اما شرایط همیشه یکنواخت نیست و به دلیل بالا رفتن حجم درخواست ها و اطلاعات در شرایط فعلی نیز ارتباط تلفنی بصورت یک به یک با افراد چندان گزینه ی عاقلانه ای به نظر نمی آید.نوانک می تواند به عنوان ابزاری مطمئن ، تمامی اطلاع رسانی دارای اهمیت و درجه ی بسیار مهم را برای شما به بهترین شکل ممکن انجام دهد. در پیگیری مواردی مثل ارجاع پرونده ی بدهی های بانکی به سایر مراجع ، اخطار در خصوص عدم پرداخت صورتحساب های دوره ای ، اطلاع رسانی کسر از حقوق به ضامنین ، اولین مقوله ی بسیار مهم اطلاع رسانی از کانال های رسمی مثل سایت و یا سرویس های ارتباطی همچون سرویس پیام صوتی بانک است.ما در نوانک می توانیم با یک فایل صوتی گویا و مشخص به مشتریان توضیحات پرداختی را اعلام کنیم و بصورت کامل عواقب و یا شرایط پیگیری پرداختی ها را عنوان کنیم.دقیقا به مانند یک تماس تلفنی …
نکته ی بسیار جالب در این مورد آن است که در صورتی که برای بار اول پیام ارسالی توسط مخاطب مورد توجه قرار نگیرد و شنیده نشود ، سیستم می تواند بصورت خودکار برای بار دوم و یا سوم نیز با آنها ارتباط گرفته و پیام شما را به گوششان برساند.پس می توانید مطمئن باشید که نوانک بدون خستگی و بادقت بالا به مانند یک کارمند وظیفه شناس در حال انجام وظایف سپرده شده است.همچنین شما می توانید فهرست کاملی از مشتریان را بر اساس فایل اکسل شامل نام و نام خانوادگی ، شماره و یا اطلاعات حساب ، تاریخ سر رسید ها و همینطور مبلغ قابل پرداخت را به نوانک بدهید و سیستم بصورت هوشمند برای هر یک از مشتریان فایل صدای مشخص مربوط به خودشان را تولید می کند و میفرستد. به عنوان مثال اگر شما فایل اکسلی با اطلاعات هزار نفر را داشته باشید ، نوانک هزار فایل صوتی مختف ایجاد می کند و برای آنها می فرستند و زمانی که مشتری تلفن را پاسخ می دهد برای مثال به او خواهد گفت : جناب آقای علی فرهمند ، به اطلاع می رساند مبلغ قابل پرداخت اقساط شما دو میلیون و پانصد هزار ریال می باشد و تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه می توانید نسبت به پرداخت آن اقدام کنید و در غیر اینصورت نسبت به وصول آن از طریق ضامن شما جناب آقای مرتضی اسدی اقدام خواهد شد.
پس نوانک می تواند بصورت خودکار و هوشمند در تاریخ های مشخص با افراد تماس بگیرد و با ایجاد صداهای مشخص اطلاع رسانی کار شما را انجام دهد و حتی بعد از آن نیز با ارائه ی گزارشات مستند از لحظه ی ارسال و میزان شنود پیام ، شما را آگاه سازد.

برای اولین بار در ایران نوانک می تواند یک خط اختصاصی ویژه ی خود بانک را در اختیار شما قرار دهد و تا از این پس با شماره ی منحصر به فرد بانک با مشتریان تماس حاصل شود و آنها نیز ان شماره را به عنوان یکی از مخاطبینشان در گوشی تلفن همراه ذخیره کنند و در صورتی که از طرف بانک با ایشان تماس حاصل شد به راحتی تماس گیرنده را شناسایی کنند و در این حالت میزان اثر بخشی پیام را تا حد بسیار زیادی بالا می رود.

اگر با همه ی نکات گفته شده همچنان در استفاده از نوانک مردد هستید جالب است بدانید که شما در این سیستم صرفا بابت تماس های که توسط مشتریان شنیده شده اند هزینه را می پردازید و در صورتی که فرد یا افرادی به هر علت تماس شما را پاسخ ندهند ، یک ریال هم هزینه نخواهید داشت.

برای اولین بار در ایران نوانک می تواند یک خط اختصاصی ویژه ی خود بانک را در اختیار شما قرار دهد و تا از این پس با شماره ی منحصر به فرد بانک با مشتریان تماس حاصل شود و آنها نیز ان شماره را به عنوان یکی از مخاطبینشان در گوشی تلفن همراه ذخیره کنند و در صورتی که از طرف بانک با ایشان تماس حاصل شد به راحتی تماس گیرنده را شناسایی کنند و در این حالت میزان اثر بخشی پیام را تا حد بسیار زیادی بالا می رود.
اگر با همه ی نکات گفته شده همچنان در استفاده از نوانک مردد هستید جالب است بدانید که شما در این سیستم صرفا بابت تماس های که توسط مشتریان شنیده شده اند هزینه را می پردازید و در صورتی که فرد یا افرادی به هر علت تماس شما را پاسخ ندهند ، یک ریال هم هزینه نخواهید داشت.

نوانک سریع ، دقیق ، کم هزینه ، دقیق و خستگی ناپذیر تمامی کارهای شما را انجام خواهد داد .
با نوانک متمایز باشید