کاربرد نوانک برای برگزارکنندگان همایش و نمایشگاه

کاربرد نوانک برای برگزارکننده های همایش و نمایشگاه
برای بسیاری از افراد که صاحبان کسب و کار به شمار می روند و خدمات و یا محصولاتی را عرضه می کنند، فرصت های زیادی پیش آمده تا با حضور در همایش ها یا سمینارها بتوانند به یادگیری مطالب هر چه بیشتر و انتقال تجریباتشان به سایر همکاران احتمام ورزند .اما خالی از لطف نیست تا قبل از شروع توضیحات پیرامون کاربردهای سرویس نوانک در رابطه با مجموعه های برگزار کننده همایش و نمایشگاه، در ابتدا تعریف درستی از هر یک از آنها داشته باشیم.

تعاريف
همايش ( كنگره )
گردهمايي است رسمي ، متشكل از متخصصين و افراد با تجربه كه در آن ضمن طرح تازه هاي علمي، نتايج تحقيقات و پژوهشهاي انجام شده در موضوع علمي مشخص بصورت ارائه مقاله ، سخنراني و پوستر برگزار مي گردد. كنگره داراي سخنرانان متعدد بوده و بصورت دوره اي تكرار مي گردد.

هم انديشي ( سمينار)
اجتماعات و گردهمايي كه هدف آن بيان تازه هاي علمي ، مبادله تجربيات و تجديد اطلاعات در جهت چاره جويي و حل مشكلات حرفه اي شركت كنندگان است . سمينارها به صورت ارائه سخنراني ، ميزگرد ، پانل و جلسات پرسش و پاسخ ارائه مي گردد و طول مدت آن بيش از يك روز و معمولا دو تا سه روز مي باشد.

فراهم آيي ( كنفرانس)
نشستها و اجتماعاتي كه به منظور شور و بحث در يك زمينه خاص تشكيل مي گردد و در آن افراد نقطه نظرات خود را درباره مسائل و مشكلات مهم از طريق سخنراني، جلسات پرسش و پاسخ ، ميزگرد و گزارش موارد جالب ( Case Report) مطرح مي نمايند. اين نشستها مي تواند در طي يك روز يا به صورت جلسات دوره اي تشكيل گردد. چنانچه اين جلسات بصورت ادواري تشكيل شود به آن كنفرانسهاي دوره اي اطلاق مي شود.

هم نشست ( سمپوزيوم )
به منظور آموزش مسائل علمي تخصصي و فوق تخصصي درباره موضوعي خاص به صورت سخنراني ، كار گروهي ، بحث و ارائه مقاله برگزار مي گردد . در سمپوزيم هر يك از سخنرانان درباره جنبه خاصي از موضوع به بحث مي پردازند. مخاطبين سمپوزيوم افراد متخصص و صاحبنظر مي باشند . طول مدت سمپوزيوم معمولا يك روز است

نمایشگاه
به مکانی گفته می شود که کالاها، خدمات، فن آوری، تکنیک های جدید، نوآوری ها و هنر ها برای معرفی و آشنایی مردم به معرض تماشا قرار داده می شود. هر عملی که توسط تولیدکنندگان و فروشندگان برای معرفی کالاها انجام و منجر به فروش کالاها و خدمات گردد نوعی نمایش است. از زمان های قدیم نمایشگاه به شیوه کنونی پس از انقلاب صنعتی انگلستان شروع شده و در آغاز قرن بیستم تکامل یافته و امروزه به صورت یکی از ارکان مهم بازرگانی درآمده است.

شرح اقدامات مورد نیاز

معمولا عزیزانی که کار برگزاری همایش و یا کنفرانس را انجام می دهند، با حجم عظیمی از فعالیت ها و چالش ها مواجه هستند .از اخذ مجوزهای مربوطه تا انجام فعالیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی و دغدغه ی سخنران و … در صورتی که بخواهیم این موارد را بصورت فهرست ایجاد کنیم شاید نزدیک به حداقل 50 فعالیت مستلزم انجام است.به دلیل اینکه مطالب این مقاله صرفا در جهت ارائه ی پیشنهادادت و راهکارهای فروش و بازاریابی هدفمند است، از ارائه مطالب حاشیه ی خودداری می کنیم و مستقیما به سراغ موضوع اصلی کار خودمان خواهیم رفت.در ذیل دو بخش اصلی کار یعنی بازاریابی و فروش و همینطور اطلاع رسانی و روابط عمومی می پردازیم و به صورت تیتر وار خواهیم گفت که جهت پیشرفت این مراحل، چه اقداماتی لازم به انجام است.

بازاریابی و فروش
تهیه بانک اطلاعاتی جامع از بازارهای هدف در داخل و خارج از کشور.
ملاقات حضوری با مقامات ارشد سندیکاها، اتحادیه ها، انجمن ها، اتاقهای بازرگـانی و تعـاون ، اتاقهـای مشـترک بـین کشـورها، انجمـن هـای دوسـتی بـین کشـورها،شرکتهای هلدینگ، سازمانها و نهادهای دولتـی و. . . بـا همـاهنگی قبلـی جهـت جلب مشارکت آنان.
مراجعه حضوری و مستقیم به مراکـز عمـده اسـتقرار فعـالان مـرتبط بـا موضـوع.
برگزاری رایگان دوره ها با اهداف نمایشگاه یا سمینار.
ارسال دعوتنامه در حجم وسیع از طرق مختلف..
اعمال تخفیفات پلکانی بر اساس پارامتر های مختلف.
جذب شرکتهای همکار جهت عملیات بازاریـابی بـا در نظـر گـرفتن پورسـانتهای متعارف در داخل و خارج از کشور.
ردگیری و تعقیب مستمر اقدامات انجام شده.
تبلیغات و روابط عمومی
اطلاع رسانی و فراخوان از طریق جراید تخصصی، محلـی و برخـی جرایـد عمـومی پرتیراژ داخلی.
پخش آگهی‌های مربوطه به صورت سراسری و محلی.
نصب تابلو، بنر و بیلبرد در نقاط موثر.
فراخوان از طریق پایگاه اینترنتی شرکت.
هماهنگی‌های لازم جهت ورود غرفه داران و بازدید کنندگان خارجی
بازاریابی و فروش به سبک نوانک
تهیه بانک اطلاعاتی
ما در نوانک بسته به جامعه ی هدف و مخاطبین شما، می توانیم بانک های اطلاعاتی مختلفی را در اختیارتان قرار دهیم.اگر مخاطبین و جامعه هدف شما عموم مردم باشند، فهرست کاملی از لیست شماره تلفن های همراه، بر اساس منطقه بندی های مختلف ، در اختیارتان قرار خواهیم داد تا بتوانید توسط ابزار نوانک با آنها ارتباط بر قرار کنید.در رابطه با شهرهای کوچکتر نیز فهرستی طبقه بندی شده از شماره تلفن های همراه اول روی سیستم وجود دارد که فرصت مغتنمی جهت ارتباط نوانکی را برای شما مقدور می سازد.خبر بسیار خوش و جذاب دیگر اینکه شما توسط این سیستم امکان ارتباط با تلفن های ثابت را نیز خواهید داشت .همانطور که گفتیم اگر مخاطبین شما عموم مردم باشند، فرصت بسیار خوبی برای شما ایجاد خواهد شد تا توسط سیستم نوانک، با این دسته از مشتریان نیز ارتباط برقرار کنید. سوابق ارسال به تلفن های ثابت مناطق مختلف شهرهای کشور، حاکی از این موضوع است که اگر طبق زمان بندی درست ارسال انجام شود، به عنوان مثال برای حوالی ساعت 7 عصر که معمولا اعضای یک خانواده با فراغ بال بیشتری می توانند به انجام امور روزمره رسیدگی کنند، اثر بخشی پیامها تا میزان 90 درصد بالا خواهد رفت.این به این معنی است که از تعداد افرادی که تلفن را در آن موقع پاسخ خواهند داد، 90 درصد، پیغام را تا انتها و به صورت کامل می شوند.نکته ی جالبتر اینکه پیام ارسالی توسط فرد پاسخ دهنده تماس با سایر اعضای خانواده نیز به اشتراک گذاشته می شود و در مورد آن به بحث و تبادل نظر می پردازند.ما در نوانک فهرست های مختلفی از مشاغل را نیز در اختیار داریم که جهت استفاده و بررسی شرایط نیاز به استعلام از کارشناسان فروش ما وجود دارد.

ملاقات های حضوری
بعد از جمع آوری بانکهای اطلاعاتی مناسب، در صورتی که نیاز به انجام جلسات حضوری با افراد مشخصی باشد، می توانیم تا از طریق سیستم پیام صوتی ابتدا پیش زمینه های ذهنی را برای این افراد به وجود آوریم تا در زمان اولین تماس از سمت کارشناسان فروش، با دید باز و آمادگی ذهنی بهتری در رابطه با موضوع جلسه و قرار ملاقات تصمیم گیری داشته باشند.بدین منظور در نوانک امکانی فراهم شده است تا شما بعد از وارد کردن لیست شماره تماس افراد مختلف، آنها را در کمپین مربوط به دوره یا همایش خود قرار دهید و با فاصله ی زمانی مشخص، برای آنها پیام صوتی ارسال کنید.به عنوان مثال شما فهرستی 1000 نفره از افراد مختلف دارید، اگر فهرست را در کمپین ارسالهای دوره ای ما قرار دهید، در روز اول کمپین پیامهای انگیزشی برای آنها ارسال خواهد شد.در روز سوم نیز پیامی در جهت ارائه ی اطلاعات دوره یا همایش یا نمایشگاه برای انها ارسال می شود تا در جریان کلیات موضوع قرار بگیرند.و در روز ششم پیامی جهت ارائه ی مطالب نهایی و پیشنهاد مشاوره ی رایگان برایشان ارسال می شود.تمامی این فرآیندها بصورت خودکار و هدفمند انجام می شود و در نهایت نوانک خروجی ها را در اختیار شما و کارشناسان بازاریابی قرار خواهد داد.قطعا تماس با فردی که نسبت به موضوعی ذهنیت و دیدگاه داشته باشد به احتمال بسیار زیاد می تواند برای ما خروجی دلخوه را به همراه بیاورد .

مراجعه حضوری به افراد
ما در نوانک می توانیم بر اساس تاریخ و ساعت جلسه ی شما، یادآوری های متفاوتی را انجام دهیم تا افراد دقیقا در روز و ساعت دلخواه در جلسات حضور پیدا کنند.حتی این امکان را داریم تا در صورتی که پیام یادآوری جلسه به هر علت شنیده نشد، برای بار دوم یا سوم نیز با این افراد ارتباط برقرار کنیم تا از شنیده شدن پیامتان اطمینان حاصل نمایید.

برگزاری رایگان دوره
نوانک برای شما تمامی اطلاع رسانی های مربوط به زمان و مکان رویدادها را انجام خواهد داد.در مقاطع بسیاری مشتریان ما اعلام می کنند که به خاطر مشکلات مربوط به برگزاری همایش ها و نمایشگاهها، شرایطی پیش می آید که زمان و مکان برگزاری در آخرین لحظات دچار تغییر می شود و این موضوع بسیار ناراحت کننده است چون هم برای مدعوین و هم برگزار کنندگان شرایط سختی را به همراه می آورد و از طرفی اطلاع رسانی در مقیاس انبوه برای این افراد کار بسیار سختی خواهد بود، چراکه ارسال پیامک با مشکلات بلاکی روبرو است و شبکه های اجتماعی نیز جنبه ی کاملا غیر رسمی دارند.برقراری تماس تلفنی با تک تک این افراد نیز راه حل مناسبی نیست به این خاطر که زمان بسیار زیادی از آنها می گیرد.در این لحظات ارسال پیام صوتی از طریق سیستم نوانک، بهترین گزینه می تواند باشد .به این دلیل که ما امکان ارسال پیام صوتی انبوه را برای شما میسر خواهیم کرد و سرعت ارسال پیام ها نیز به ازای هر ثانیه حداقل 120 تماس خواهد بود.

فراخوان از طریق پایگاه اینترنتی شرکت
این مورد توسط دوستان انجام خواهد گرفت

ارسال دعوتنامه درحجم وسیع و از طرق مختلف
در نوانک این امکان را دارید تا فهرستی از افراد مورد نظر را به سیستم داده و از طریق فایل صوتی اقدام به ارسال پیام دعوت کنید.شما می توانید در فایل صوتی ارسالی، از افراد بخواهید که در صورتی که تمایل به حضور در همایش یا نمایشگاه شما را دارند عدد مشخصی را شماره گیری کنند.متن نمونه ی ضبط شما می تواند اینگونه باشد: با سلام از شما دعوت می گردد تا در نمایشگاه دستاوردهای صنعت غذا حضور داشته باشید.در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر عدد 5 را شماره گیری نمایید… بعد از وارد شدن عدد 5 توسط مخاطبین ، نوانک فهرست کاملی از افراد علاقه مند را در اختیار شما قرار خواهد داد تا پیگیری های مربوطه را به بهترین شکل انجام دهید.یکی از دوستان ما اعلام می کرد که همیشه یکی از بزرگترین چالشهایی که برای برگزاری مراسمها و دوره ها با آن مواجه بوده است، غربال مشتریان علاقه مند از سایرین است.ایشان ابراز می کرد که همیشه فهرست کاملی از افراد را در اولین مرحله جمع آوری می کرده که تعداد آنها در خیلی از اوغات بیشتر از 30 هزار نفر بوده است .قطعا همه ی این افراد تمایل به حضور در همایش ایشان را نداشته اند و از طرفی خود مراسم هم اینقدر گنجایش و ظرفیت ندارد.این است که باید از روش های مختلفی افراد علاقه مند و مستعد را از سایرین تفکیک کرد.قطعا بهترین گزینه جهت انجام این کار برقراری تماس تلفنی است.یعنی کارشناسان فروش با افراد تماس بگیرند و پرزنت مربوط به کار را انجام دهند.اما همه می دانند که این کار بسیار زمان بر، هزینه بر، و طاقت فرساست.پس بهترین گزینه می تواند ارسال یک تیزر صوتی جذاب حاوی پرزنت مطالب باشد که نوانک این کار را انجام خواهد داد.

اعمال تخفیفات پلکانی بر اساس پارامتر های مختلف
این مورد توسط برگزار کنندگان رویداد پیگیری خواهد شد.

جذب شرکتهای همکار جهت عملیات بازاریـابی بـا در نظـر گـرفتن پورسـانتهای متعارف در داخل و خارج از کشور
توسط تیم فروش و مشابه با روشهای گفته شده در سیستم نوانک می تواند انجام شود

ردگیری و تعقیب مستمر اقدامات انجام شده
در هر لحظه از برگزاری رویداد، می توانید افراد غرفه دار یا دعوت شده را در جریان جزییات کار قرار دهید.نوانک می تواند علاوه بر اطلاع رسانی فرآیند انجام کار، از مشتریان بابت سرعت و کیفیت انجام عملیات نیز رضایت سنجی های لازم را به عمل آورد .یعنی اینکه بعد از ارسال پیام مشابه با متون بالا از مدعوین بخواهد تا در صورتی که از انجام هر مرحله ی کار رضایت یا نارضایتی دارند با وارد کردن شماره ی خاصی بر روی گوشی تلفن، نظرشان را اعلام کنند.این اقدام می تولند به حل و فصل هر چه سریعتر تمامی کم و کاستی ها کمک شایانی کند.

تبلیغات و روابط عمومی به سبک نوانک
اطلاع ر سانی و فراخوان از طریق جراید تخصصی، محلـی و برخـی جرایـد عمـومی پرتیراژ داخلی
ما در نوانک بسیار خرسند خواهیم بود اگر شما از تمام ظرفیت ها و امکانات برای بهرمندی بیشتر، استفاده کنید.به همین خاطر توصیه ما این است که حتما از ابزارها و رسانه های متفاوتی برای معرفی برنامه، استفاده کنید.

پخش آگهی‌های مربوطه به صورت سراسری و محلی
ما در نوانک امکان ارسال منطقه ای، شهری، و کشوری را برایتان مقدور کرده ایم.اطلاع رسانی شما بر اساس ارسال پیام صوتی بر روی تلفن های ثابت و همراه می تواند انجام شود.مزیت نوانک در مقایسه با سایر رسانه ها در این است که شما در نوانک فقط بابت تماس های موفق و شنیده شده هزینه می پردازید.و این یعنی جایی هزینه خواهید کرد که مطمئن هستید تبلیغات شما به گوش افراد رسیده و ثمره داشته است.همچنین ما در نوانک بر اساس پیام های ارسالی، گزارشات مختلفی را در اختیارتان قرار می دهیم.ما به شما خواهیم گفت که میزان توجه و اثر بخشی پیام شما به چه میزان بوده است.گاها عزیزانی که کار برگزاری همایش و نمایشگاه را انجام می دهند، در همان ابتدا با هزینه های زیاد، کمپین ها مختلفی را از طریق شبکه های اجتماعی، بیلبوردها، جراید و … برگزار می کنند بدون آنکه بازخورد درستی از آنها داشته باشند.ما در نوانک به شما توصیه می کنیم تا کمپین های خودتان را بر اساس بازه های زمانی متفاوتی اجرا کنید و در هر مرحله از ارسال پیام کاملا مطمئن شوید که پیام ارسالی مورد توجه افراد قرار گرفته است.اگر در گزارشات نوانک متوجه اثر بخشی کم پیام ارسالی شدید، می توانید بر اساس سه فاکتور مهم محتوای پیام ارسالی، زمان ارسال و جامعه ی هدف انتخابی، به بررسی علل موضوع بپردازید و با بر طرف کردن موانع در کمپین های بعدی با خروجی مناسبتری روبرو شوید.این قدم بسیار مهم به شما این امکان را خواهد داد تا قدم به قدم با نوانک جلو رفته و خروجی مطلوب و دلخواه را با صرف کمترین هزینه به دست آورید.

نصب تابلو، بنر و بیلبرد در نقاط موثر
لطفا در صورتی که تصمیم به نصب بیلبورد و تابلو تبلیغاتی گرفتید حتما این نکات را مد نظر قرار دهید :

قانون اول: بیلبورد فقط درباره تیتر است و نه چیز دیگری.لطفا در بیلبوردهای تبلیغاتی با مخاطب درد دل نکنید و از بیان توضیحات طولانی بپردازید چون شما فقط 3 ثانیه برای دیده شدن زمان دارید.
قانون دوم : کانتراست رنگ بک گراند و نوشته باید شدید باشد. پیشنهاد من استفاده از این ترکیب رنگ ها است:’
سفید + سیاه
قرمز +‌سفید
زرد +‌مشکی
رنگ اولی بیان گر رنگ پیش زمینه است و رنگ دومی بیانگر رنگ نوشته.

قانون سوم : با نوشتن آدرس سایت، فقط فضای بیلبورد را هدر می دهید. تمام توحه بیننده گان معطوف تیتر تبلیغ می شود اگر تیتر تبلیغ بتواند حس کنجکاوی آن ها را بر انگیزد خودشان در گوگل نام برند را جستجو می کنند و اگر تیتر جذاب نباشد دیگر مهم نیست چند بار آدرس سایت را تکرار کرده باشی هیچکس آن را به یاد نخواهد سپرد.
قانون چهارم : نام شرکت و یا لوگو شرکت را بزرگ کنید.
قانون پنجم:اگر مشتریان با دیدن تبلیغ شما تحریک و کنجکاو نمی شوند، به هیچ عنوان انجامش ندهید.

فراخوان از طریق پایگاه اینترنتی شرکت
این مورد توسط خود دوستان انجام خواهد شد.

هماهنگی‌های لازم جهت ورود غرفه داران و بازدید کنندگان خارجی
جذابیت های نوانکی
در نوانک می توانید فایل صوتی ارسالی را با صدای سخنران یا مدرس دوره ی آموزشی ارسال کنید تا جذابیت دوچندانی برایتان حاصل شود.
در نوانک می توانید به مناسبتهای متفاوتی مانند: اعیاد و روزهای گرامیداشت مشاغل و… با مخاطبین تان در ارتباط باشید و پیام های انگیزشی متفاوتی را برایشان ارسال کنید.
نوانک می تواند نظر سنجی و رضایت سنجی برگزاری دوره را بلافاصله بعد از اتمام مراسم در سریعترین زمان ممکن انجام دهد.

ما در نوانک سعی خواهیم کرد تا هر آنچه شما از یک رسانه ایده آل انتظار دارید محقق شوید و برای رسیدن به این مهم نیز از کمک تمامی مشتریان و همکاران فعال در عرصه برگزاری نمایشگاه و همایش استفاده خواهیم کرد.

شما هم در این مسیر همراه ما باشید…