بلاگ

پاسخ به پرسشی مهم ، تفاوت بین اپراتور پیامک صوتی و سامانه پیامک صوتی در چیست؟

توسط بلاگدر 1397/07/15

اپراتور پیامک صوتی یا سامانه پیامک صوتی ؟ این ها اصطلاحاتی هستند که در فضای کاری بین مشتریان و پرسنل بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و ما در این مقاله سعی داریم تا به بیان توضیحات، اشتراکات و تفاوت های هر یک از آنها بپردازیم.

واژه ی اپراتور به چه معناست؟

برگردان فارسی واژه ی اپراتور شامل لغات مختلفی می شود از جمله عامل، متصدی، ماشین کار، عمل کننده، گرداننده و تلفن چی. اما نزدیک ترین واژه نسبت آن چیزی که در ذهنیت مردم ایجاد شده واژه ی گرداننده یا عمل کننده است. پس اپراتور شخص، وسیله یا مجموعه ایست که به امور خاصی عمل می کند و گردش کاری و وظایف خاصی را شکل می دهد. امروزه واژه ی اپراتور را در مورد مسائل بسیار زیادی می شنویم. اپراتور تلفن همراه، اپراتور اینترنت، اپراتور تلفن ثابت، اپراتور پیامک صوتی، اپراتور خودکار، اپراتورهای پاسخگوی تلفن و… . در تمامی اینها صرفا به یک موضوع که آن هم انجام اعمال خاص است، اشاره شده است.

اپراتور پیامک صوتی چیست؟

به مجموعه ای که با استفاده از امکانات و زیر ساختهای مخابراتی و تجهیز نرم افزار ها و سخت افزارهای مورد نیاز، امکان استفاده و ارسال پیامک های صوتی در مقیاس محدود و یا انبوه را فراهم می کند، اپراتور پیامک صوتی می گویند. به صورت ساده تر اینگونه باید گفت که اپراتور پیامک صوتی برای تمامی کاربران امکاناتی را به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری فراهم می کند تا آنها بتوانند تمامی نیازهای صفر تا صد خودشان را از طریق ارائه ی آن سرویس مرتفع سازند.

واژه ی سامانه به چه معناست؟

سامانه در اصل به معنای نظام یا سیستم است. به بیان ساده تر مجموعه ای از امکانات و تجهیزات که به صورت یکپارچه کار می کنند و در نهایت خروجی مطلوب و دلخواه را به بار می آورند سامانه می گویند. از جمله سامانه هایی که بسیار با آن برخورد داریم و می شنویم سامانه های پرداخت الکترونیک، سامانه ی هواشناسی، سامانه پدافندی و سامانه هایی همانند ارسال پیامک صوتی، ایمیل و یا فکس انبوه است.

سامانه پیامک صوتی چیست؟

به سیستم نرم افزاری که امکان ارسال پیامک صوتی را در مقیاس محدود و یا انبوه برای کاربران فراهم می کند سامانه پیامک صوتی می گویند. سامانه پیامک صوتی در حقیقت بخشی است که مستقیما کاربران با آن ارتباط دارند و در اصطلاح، کاربران نهایی از آن استفاده می کنند. سامانه پیامک صوتی معمولا به شکلی ایجاد می گردد تا کاربران حتی با داشتن حداقل اطلاعات فنی و تخصصی بتوانند با آن کار کنند و به نتایج دلخواهشان دست پیدا کنند.

تفاوت سامانه پیامک صوتی و اپراتور پیامک صوتی در چه چیزیست؟

با توجه به نکات گفته شده دریافته اید که سامانه ی پیامک صوتی در حقیقت تولید شده و ایجاد شده ی شرکت اصلی یا همان اپراتور پیامک صوتی است. در واقع اپراتور در اینجا نقش اصلی و محوری را ایفا می کند و با به کار گیری تمامی امکانات و توانمندی ها از جهات سخت افزاری و نرم افزاری و حتی سرمایه ی انسانی سامانه ی پیامک صوتی را ایجاد و در اختیار مشتریان و کاربران قرار می دهد.

اگر بخواهیم از دیدگاهی دیگر موضوع را بررسی کنیم خواهیم دید که در واقع همان پنلی که کاربران امکان ارسال پیامک صوتی را دارند، سامانه پیامک صوتی است. شما در سامانه پیامک صوتی امکان ارسال پیامک صوتی، مدیریت ارسالها، دریافت گزارشات و سایر امکانات را خواهید داشت. امکانات اپراتور پیامک صوتی بدون راه اندازی سامانه پیام صوتی عملا بلا استفاده خواهند بود و سامانه ها در این زمینه جزو نیازهای صد در صدی هستند.

نوانک کدام است؟ اپراتور یا سامانه؟

با توجه به توضیحات ارائه شده قطعا متوجه این موضوع شده اید که نوانک به عنوان اپراتور پیامک صوتی فعالیت می کند و سامانه ی ارسال پیامک صوتی را راه اندازی کرده و در اختیار کاربران و نمایندگان قرار می دهد. سامانه پیامک صوتی نوانک هم در قالب کاربری و هم در قالب نمایندگی در اختیار افراد قرار می گیرد و این دوستان می توانند با توجه به نوع نیازشان از امکانات سیستم استفاده کنند.

آیا هر سامانه پیام صوتی ، اپراتور نیز هست؟

در پاسخ به این مورد باید گفت که خیر. همانطور که گفته شد اپراتور پیامک صوتی، سامانه پیامک صوتی را ایجاد می کند و از آنجایی که یکی از استفاده کنندگان این سامانه ها نمایندگان این محصول هستند، آنها این امکان را دارند تا با استفاده از سیستم این سامانه اقدام به ایجاد پنل و واگذاری ان با نام و حتی مشخصات خودشان کنند. در این حالت به دلیل اینکه نماینده به هیچ وجه با مواردی همچون زیر ساخت فنی، تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و … درگیر نمی شود و فقط از پنل های ایجاد شده استفاده می کند، همان سامانه پیامک صوتی لقب می گیرد.

محدودیت سامانه های ارسال پیامک صوتی در چیست؟

با توجه به اینکه سامانه های ارسال پیامک صوتی، از اپراتور سرویس می گیرند، عملا امکان تغییرات چندانی در امکانات و شرایط موجود را ندارند و برای انجام هر گونه تغییرات باید از طریق تعاملات و برقراری ارتباط نسبت به انجام آن اقدام کنند. تعرفه ی سامانه های ارسال پیامک صوتی بر حسب حداقل قیمتی که از سمت اپراتور پیامک صوتی تعیین می گردد مشخص می شود و در صورت تعیین شرایط خاص از سمت اپراتور امکان تغییر قیمتی در بازه ی قیمتی مشخص توسط سامانه پیامک صوتی امکان پذیر است. مشترکینی که به صورت مستقیم از اپراتور پیامک صوتی نوانک اقدام به استفاده از سیستم می کنند، از کیفیت خدمات و پاسخگویی مناسبتری بهره می برند و این موضوع در رابطه با سامانه، کاملا بستگی به سیاست گذاری آنها در قبال بحث مشتری مداری دارد.

 چرا نوانک اقدام به واگذاری پنل نمایندگی سامانه پیامک صوتی می کند؟

اپراتور پیامک صوتی نوانک در راستای توسعه ی خدمات ارزش افزوده مخابراتی و بهره مندی هر چه بیشتر گروههای مشتریان از این سرویس اقدام به واگذاری نمایندگی سامانه پیامک صوتی می کند. نمایندگان نوانک این امکان را دارند تا با شرایطی بصورت وایت برند یا با برند نوانک اقدام به فعالیت کرده و از منافع مادی و معنوی این فعالیت بهره مند گردند. برای اطلاع از نحوه ی واگذاری پنل نمایندگی سامانه پیامک صوتی می توانید با همکاران ما در واحد فروش در ارتباط باشید و توضیحات لازم را دریافت کنید.

درصورت داشتن سوالات بیشتر به بخش سوالات متداول رجوع کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.