بلاگ

چگونه می توان بازدید کننده وب سایت را به مکان دلخواه فرستاد؟

توسط بلاگدر 1397/09/08

ایجاد سایت های موفق به هیچ عنوان آسان نیستند و کسانی که می خواهد در این زمینه موفقیتی داشته باشند می بایست مراحلی را بصورت پیوسته طی کنند. یکی از مهم ترین مراحل این است که چگونه یک بازدید کننده وب سایت متقاعد شود که می تواند سفر خود را در وبسایت شما آغاز کند.

پنج ثانیه اول در هنگام بازدید وب سایت همه چیز را تعیین می کند

آیا کاربر، سفر خود را در وبسایت راحت و مستقیم دنبال می کند یا با اشتباه مواجه می شود؟
آیا او همچنان در حال مرور وبسایت است یا او را ترک خواهد کرد؟
آیا او دوباره وبسایت را دیدار خواهد کرد یا نه؟
این مقاله به شما کمک می کند تا در 5 ثانیه اول مخاطب را در مسیر قرار داده و به او توضیح دهید که چگونه شروع به مرور وبسایت کند.

مطمئنا این حقایق را به عنوان صاحب سایت در یافته اید که:
بازدید کننده سایت مطالب را نمی خواند
بازدید کننده همواره عجله دارد

هر صفحه سایت شما یک آگهی است و بنابراین باید حاوی “نقطه ای” باشد که کاربر بتواند کاری انجام دهد (ثبت نام – جستجو – ارتباط – تماس … و غیره).

بدترین سایت ها، سایت هایی هستند که صفحه اصلی آنها، هر چیزی که در ذهن طراح قرار دارد را شامل می شود و چیزی که بازدید کننده سایت انتظار دارد را شامل نمی شود.هنگامی که ما برای یک چیز خاص در وب جستجو می کنیم و به سایت خاصی می رسیم، اولین چیزی که انجام می دهیم اسکن چشمی صفحات است و یا دیدن چیزی است که حس کنجکاوی ما را بالا می برد و یا یافتن چیزیست که ما دنبالش بوده ایم.اگر موفق نشویم به دنبال این هستیم که این سایت چیست و هدف آن چه چیزی است. سپس تصمیم می گیریم که روی پیوند “About” کلیک کنیم، به همین دلیل است که این صفحه ترافیک بیشتری نسبت به سایر صفحات وب خود، دریافت می کند. اما اگر گزینه دیگری برای هدایت کاربری که برای اولین بار از سایت شما بازدید می کند وجود داشته باشد، بازدید کننده یک تجربه عظیم به دست خواهد آورد زیرا شما به سادگی می دانید که او چه چیزی را دنبال می کند و مهمتر از آن شما به او یک نقشه برای حرکت می دهید.

راه حل 1: مسیریابی مستقیم (در متن)

یک راه حل این است که راهی برای نشان دادن نقطه ی شروع متناسب با محتوای سایت، به کاربر وجود داشته باشد.به عنوان مثال: ” آیا این اولین بازدید شماست؟ از اینجا شروع کنید ”
ممکن است یکسان بودن شرایط برای وبسایت ها و شرکت های رسمی جالب نباشد به همین خاطر می توان آن را به شیوه ای متفاوت طراحی کرد. شما می توانید یک کلمه ساده در مورد تاریخچه شرکت با یک لینک مستقیم به صفحه ای که می خواهید اضافه کنید.
مثال: در صفحه اصلی شرکت ایکس، این متن تهیه شده بود: “این شرکت در سال 1984 تاسیس شد و شرکت پیشرو در صنعت نوشابه های گازدار در ایالت کالیفرنیا و جهان است. پروژه های ما را از اینجا ببینید. ” این به طور مستقیم کاربر را برای مشاهده صفحه پروژه ها، هدایت می کند!

راه حل 2: مسیریابی مستقیم (تمرکز ویژوال)

جهت گیری مستقیم تمرکز بصری

برخی سایت ها از تکنیک دیگری برای هدایت بازدید کننده به نقطه شروع استفاده می کنند و من آنها را در چند سایت مختلف دیده ام. این روش متکی به جهت گیری بصری با تغییر نور و رنگ صفحه به استثنای یک مکان است، مانند یک پیوند برای ثبت نام، ضبط یا جستجو و غیره.در این حالت با استفاده از رنگ ها وجذابیت های بصری توجه کاربر به موارد جلب می شود که دلخواه ماست.

راه حل 3: راهنمایی مستقیم (عکس)

می توان بر اساس توضیح ایده سایت از طریق تصاویر و نشان دادن به کاربر، این گام را عملی کرد، به عنوان مثال می توان مراحل درخواست یک سرویس خاص یا ثبت نام در سایت را توسط انیمیشن یا متن دست نوشته و بر اساس دستورالعمل های کلی مربوط به بازدید کنندگان جدید سایت، پیاده سازی و اجرا کرد.پیامی صرفا نباید مربوط به مرور صفحاتی خاص باشد، شما باید بازدید کننده را به انجام یک کار خاص (ثبت نام، جستجو، تکمیل مقاله، و غیره) هدایت کنید.همچنین نقطه شروع کار را به هیچ عنوان به یک پیوند تبلیغاتی ارتباط ندهید. فراموش نکنید که هدف این است که ساده تر وبسایت شما مرور شود نه تبلیغات دیگران.
کوتاه و کوتاه و در نهایت کوتاه شدن! بازدید کننده سایت نمی خواند.

درصورت داشتن سوالات بیشتر به بخش سوالات متداول رجوع کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.