کاربرد نوانک در دفاتر بیمه

من یک دفتر نمایندگی بیمه دارم ، نوانک چه کمکی به من میکنه؟

نوانک در بخش های مختلفی چه در بخش فروش چه در حوزه ی اطلاع رسانی و غیره خدمات زیادی را برای دفاتر بیمه در نظر گرفته است

اکثر قریب به التفاق دفاتر و نمایندگی ها در اولین قدم برای فروش و صدور بیمه نامه های خود ، نیاز به داشتن اطلاعات دقیقی از مشتریان برای گرفتن ارتباط و معرفی خدمات خود دارند. از آنجایی که دفاتر بیمه می توانند اقدام به صدور بیمه نامه های مختلف از جمله آتش سوزی ، مسئولیت ، عمر و … کنند می توان گفت تقریبا طیف وسیعی از افراد جامعه قابلیت دریافت یک یا چند مورد از بیمه نامه ها را دارند.
برای این منظور نوانک می تواند فهرست کاملی از تمامی اصناف و مشاغل در کل کشور را در اختیارتان قرار دهد تا بر اساس استراتژی فروش خود و نوع بیمه نامه هایی که جهت فروش در نظر گرفته اید ، اقدام به برقراری ارتباط با جامعه هدف خود کنید .

قطعا میدانید تا هر اندازه فهرست شغلی که در اختیار شما قرار می گیرد دقیق تر و بروز تر باشد احتمال فروش بیمه نامه ی شما بیشتر است به این دلیل که قبل از گرفتن ارتباط می توانید ارزیابی کاملی از مخاطب مد نظر خود داشته باشید.
نوانک میتواند اطلاعات دقیقی از مشاغل بر اساس نام ، نام خانوادگی ، رسته ی شغلی ، آدرس و شماره ی تلفن همراه در اختیارتان قرار دهد .
همچنین از آنجایی که نوانک میتواند برای تمامی شماره های ثابت و همراه اقدام به ارسال پیام صوتی کند از این رو می توان گفت دسترسی خیلی خوبی برای کار تبلیغات و اطلاع رسانی در این زمینه وجود دارد.همانطور که می دانید در خیلی از مواقع نسبت به فروش بعضی از بیمه نامه ها علی رغم ظرفیت بسیار خوبی که وجود دارد کم کاری صورت گرفته که از جمله ی آنها می توان به بیمه بازنشستگی زنان خانه دار یا بیمه آتش سوزی اشاره کرد. در نوانک امکان برقراری ارتباط با تلفن ثابت نیز فراهم شده ، دفاتر بیمه به راحتی میتوانند اقدام به گرفتن ارتباط از این طریق کنند و از این فرصت به دست آمده نهایت استفاده را ببرند.

داستانی کوتاه

یکی از دفاتر بیمه نسبت به صدور بیمه نامه آتش سوزی بلافاصله بعد از حادثه پلاسکو اقدام کرد… روشی که این دفتر در پیش گرفت به این صورت بود که برای تمامی تلفن های ثابت محدوده دفتر خودش نسبت به ارسال پیام صوتی اقدام کرد و در محتوای ارسال شده نیز عنوان کرد که بصورت رایگان اقدام به صدور بیمه نامه آتش سوزی می کند و افرادی که تمایل به استفاده از این بیمه نامه دارند می توانند به دفتر ایشان مراجعه کنند.ظرف مدت کوتاهی با توجه به شرایط به وجود آمده و حساسیت موضوع تعداد قابل توجهی از افراد به دفتر ایشان مراجعه کردند و بیمه نامه ی آتش سوزی رایگان خود را دریافت کردند .نکته ی مهمی که در این باره وجود داشت این بود که از بین افرادی که برای دریافت بیمه نامه اقدام کرده بودند ، علاوه بر صدور بیمه نامه آتش سوزی پرزنت بیمه ی عمر را نیز انجام داده و به حدود 40 درصد از آن افراد فروش بیمه نامه عمر را نیز انجام داده بود …
از همین داستان موفقیت کوتاه میتوان نتیجه گرفت که از هر ظرفیتی میتوان خروجی خیلی خوبی را دریافت کرد .

هدفمند کار کنید

شما با نوانک میتوانید قبل از تماس تلفنی کارشناس فروش یا مراجعه حضوری بازاریاب اقدام به ارسال پیام های صوتی هدفمند کنید تا ذهنیت لازم قبل از گرفتن ارتباط با وی به وجود بیاید.
در یکی از شعبات بیمه که کارشناسان فروش نسبت به صدور بیمه نامه های دندانپزشکی اقدام میکردند شنیدن کلمه ی نه برای کارشناسان فروش کلمه ای غیر قابل تحمل و خسته کننده شده بود. نوانک توانست با اطلاع رسانی هایی که قبل از گرفتن اولین ارتباط کارشناس فروش انجام می شد، خیلی از اطلاعات اولیه را در اختیار مشتریان قرار دهد و فهرست کاملی از افراد علاقه مند را در قالب گزارش های تکمیلی به اطلاع کارشناسان فروش برساند .به این شکل که از فهرست بانکهای اطلاعاتی که روزانه قرار بوده با آنها تماس گرفته شود ، کمپینی ایجاد شده و فایل صوتی مناسب برای آن افراد ارسال می شد که در یایان نیز از انها درخواست به عمل آمد تا در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر عدد 7 را شماره گیری کنند .بعد از ارسال پیام ها و گرفتن خروجی از افرادی که اقدام به گرفتن عدد 7 کرده بودند خروجی گرفته میشد و در اختیار کارشناس فروش قرار می گرفت تا صرفا با همان افراد علاقه مند ارتباط گرفته شود و کار فروش را انجام دهند.

همانطور که مشاهده می کنید هم زمان بسیار کمتری در این رابطه صرف شده و هم انرژی کارمندان واحد فروش جهت ارائه توضیحات با کیفیت بالا برای علاقه مندان حفظ شده است.که تمامی این موارد به فروش هر چه بهتر بیمه نامه های شما کمک شایانی می کند.
مشتریان مستعد خودتان را بر اساس ارتباطی که با ایشان گرفته اید و فیدبکی که به شما داده اند دسته بندی کنید و در گروههای ویژه قرار دهید.برای آنها با فاصله زمانی مشخص اقدام به ارسال پیام های صوتی هدفمند کنید.
دوستی تعریف میکرد که در زمانی که برای معرفی بیمه نامه ی عمر خودش به مشتری مراجعه داشته ایشان دغدغه ی این موضوع را داشته است که اگر این شرکت بیمه ظرف مدت کوتاهی همانند موسسات مالی و اعتباری به مشکل برخورد کند آن موقع تعیین تکلیف پرداختیهای ایشان به چه صورت می شود ؟
صحبت صورت گرفته از سوی مشتری بصورت کاملا منطقی و بر اساس شواهد موجود پیش آمده و حس بی اعتمادی را در فرد ایجاد کرده است … ایشان میگفت که در آن موقع تمامی توضیحات و شواهد مربوط بر معتبر بودن خدمات شرکت را ارئه کرده ولی باز هم مشتری همان صحبتهای قبلی را عنوان میکرده است.ایشان در اقدامی هوشمندانه در ازای هر اتفاق مثبتی که برای آن شرکت شکل میگرفت از جمله دریافت تندیس مشتری مداری ، جوایز بین المللی و غیره اقدام به اطلاع رسانی صوتی از طریق نوانک می کرد و اخبار روزانه را به گوش مشتری اش می رساند.همین اقدام کوچک اما موثر باعث شد تا مشتری که تمامی مراحل فروشش به جز یک مورد به خوبی جلو رفته بود از طریق این اقدامات ، سطح آگاهی و اعتماد بیشتری را نسبت به آن شرکت به دست بیاورد و اقدام به خرید بیمه نامه کند.

اطلاع رسانی

غیر از موضوع فروش عامل دیگری که میتواند به مقدار بسیار زیادی توسط دفاتر بیمه انجام شود موارد مربوط به اطلاع رسانی های سیستم است.از انجایی که از زمان صدور بیمه نامه ای مثل بیمه ی عمر تا مدت 5 سال درآمد بسیار خوبی برای کارگزار وجود دارد. موضوع پرداختی افراد هم در تاریخ های مشخص شده امری بسیار مهم به شمار می رود که هر گونه تاخیر در پرداخت ها موجب زیان هم برای بیمه گر و هم بیمه گزار می شود .در اغلب موارد که پرداختی ها با تاخیر انجام می شود صرفا عامل فراموشی یا موارد مشابه باعث به وجود امدن چنین شرایطی می شود.

نوانک می تواند راس تاریخ مشخصی به عنوان مثال ده روز قبل از موعد پرداخت سر رسید از طریق تماس تلفنی با فرد اقدام به اطلاع رسانی پرداختی ها کند و بر خلاف اطلاع رسانی های پیامکی که معمولا با مشکل بلاکی ها مواجه می شوند ، بدون هیچ نوع مشکلی یا محدودیتی کار خود را با موفقیت انجام دهد.بعضا دیده می شود که مشتریان نیز به دلیل عدم اطلاع رسانی به موقع نیز از دفاتر گله مند هستند که این موضوع نیز در این سیستم کاملا حل شده است.به این دلیل که نوانک بعد از هر ارسال پیام لیست کاملی از گزارشات را در اختیار افراد ارسال کننده پیام قرار می دهد تا بصورت کاملا مستند مشخص شود چه افرادی در چه زمانی پیام را دریافت کرده اند و حتی به چه میزان از پیام شما توجه کرده اند تا در صورتی که به هر علتی در مرحله ی اول تماس ها بی پاسخ ماند برای بار دوم و سوم نیز سیستم با فاصله ی زمانی مشخصی اقدام به ارسال پیام کند.
دفتر بیمه ای در اقدامی جالب برای هر یک از مشتریان بیمه نامه ها تعدادی هدیه تبلیغاتی اماده کرده بود و در روز تولد آنها از طریق نوانک بصورت خودکار پیامهای جذابی را برایشان ارسال می کرد و در پایان نیز عنوان می داشت که حتما برای دریافت هدیه تولد به دفتر مربوطه مراجعه کنند…قطعا می دانید هر فرد در روز تولد خودش به خیلی از موارد فکر میکند …به بالا رفتن سن خود و انگیزه های فردی بسیار میاندیشد و اینکه انتظار اتفاقات ویژه ای را دارد …

ایشان بعد از مراجعه ی فرد به دفتر هدیه مربوطه را به ایشان تقدیم می کرد و چند کلمه ای را نیز در کنار تبریک های مرسوم به گپ زدن می پرداخت…و از طریق ارائه ی جملات انگیزشی که دقیقا در همان روز کاربرد چند برابری پیدا می کردند اقدام به معرفی بیمه نامه ی عمر و پس انداز میکرد..
در موضوع فروش واقعا قرار نیست اتفاق خیلی خاصی بیوفتند …بلکه ارائه ی پیشنهاد درست در زمان درست به فرد مناسب به تنهایی میتواند رمز موفقیت شما باشد.
دوست دیگری نیز در هر شش ماه از طریق نوانک اقدام به دعوت از بیمه شده گان برای برگزاری همایش و دورهمی های صمیمانه می کرد و بصورت گروهی در کنار برنامه های سرگرمی ، اقدام به معرفی طرح های جدید بیمه ای می نمود. روش جالبی که ایشان در برگزاری رویداد و همایش به کار می برد بدین شکل بود که در هر میز 5 تا ده نفره ، حداقل یک مشتری راضی از خدمات دریافت شده بیمه نامه های جدید وجود داشت…به عنوان مثال اگر تمامی افراد دعوت شده از بیمه نامه های مسدولیت بودند در هر میز نیز یک نفر حداقل از افرادی بود که بیمه عمر دریافت کرده و کاملا از خدمات و سرمایه گذاری اش نیز راضی بود و زمانی که مشتریان صحبت های مطرح شده را از زبان فرد دیگری نیز می شنیدند بصورت طبیعی تمایل بیشتر نسبت به آن محصول یا خدمات پیدا می کردند.
خوشبختانه در حال حاضر اکثر شرکت های قدیمی ارائه دهنده خدمات بیمه در حال پوست اندازی هستند و سعی دارند تا خود را همانند شرکت های نوظهور در عرصه ی رقابت حفظ کنند…ولی تنها تغییر سیاست های ارائه خدمات کافی نیست…بلکه نوع نگرش دفاتر از سنتی به روش های جدید ، موضوع تکریم مشتریان ، داشتن استراتزی های فروش و … در کنار هم می تواند به فروش هر چه بیشتر بیمه نامه ها و سودآوری بسیار زیاد به مجموعه شما کمک کند