بلاگ

چگونه می توان قدرت و انگیزه لازم را برای رسیدن به اهداف حفظ کرد؟

توسط بلاگدر 1397/07/17

دستیابی به موفقیت بسیار سخت است، اما اگر می خواهید به اهداف خود برسید باید سخت کار کنید. بدون زحمت، بدون انگیزه قوی و قدرت اراده در طول زمان انرژی و انگیزه خود را از دست می دهید. اگر میخواهید بدانید چطور می توان توان اراده را بهبود بخشید و به موفقیت دست یافت، راهنمایی های زیر به شما کمک خواهد کرد که انگیزه تان را برای پیمودن مسافت های طولانی مسیر موفقیت حفظ کنید.

1 –تمرکز بر مسائل مثبت

تا به حال هیچکس نتوانسته خود را برای رسیدن به اهدافی که برایش اهمیت نداشته اند، متقاعد کند. در ابتدا تلاش کنید تمام نکات مثبتی که داشتن یک هدف براتان ایجاد می کند را فهرست کنید. اگر میخواهید کسب و کاری را شروع کنید به این فکر کنید که چگونه شرکت شما می تواند برای مشتریانش ارزش آفرینی کند و موجب افزایش زمان و پول آنها شود. هنگام نوشتن یک کتاب، تمام افرادی که را در نظر بگیرید که آن را مطالعه می کنند و درس هایی از آن یاد می گیرند که برای بهبود کیفیت زندگی و جهان از آن استفاده می کنند. اگر به دنبال سلامتی هستید تصور کنید که چگونه قادر خواهید بود با صرف وقت با خانواده خود و انجام کارهای مورد علاقه از زندگی خود بیشتر لذت ببرید.

لیست تاثیرات مثبت شما را در دو راه اصلی داشتن انگیزه قرار می دهد.

تمرکز بر روی مسائل مثبت باعث بهبود حال شما می شود

بهبود روحیه به شما کمک می کند تا از عوامل روانی و احساسی که منجر به تعویق افتادن برنامه های شما می شود جلو گیری کنید. زمانی که شما احساس خوبی داشته باشید خودتان را ملزم به انجام کارهای بیشتری می کنید به ویژه اگر این احساسات مثبت مرتبط با کار شما باشد.

هر قدر زودتر و بیشتر به مسائل مثبت فکر کنید، موثرتر خواهد بود.

 لیست مسائل مثبت، مسیر موفقیت را به شما نشان می دهد.

نکات مثبت لیست به شما میزان موفقیتتان را نشان خواهد داد. زمانی که شما هدفی را برای خودتان در نظر می گیرید که نکات مبهم زیادی در رابطه با نکات مثبت و منفی و نحوه ی رسیدن به آن وجود دارد، بعد از مدتی این هدف کنار گذاشته خواهد شد. اما هنگامی که دقیقا به این نتیجه برسید که چگونه تلاش هایتان زندگی شما و دیگران را بهبود می بخشد، شما یک حس روشن برای اینکه چرا آنها ارزشمند هستند در وجود خود خواهید داشت.

2 –تنظیم و سازماندهی اهداف خود

مهم نیست که چقدر با دید مثبت به اهدافتان فکر می کنید، اگر تعداد زیادی از اهداف را برای خود در نظر گرفته باشید ممکن است شروع به کار برایتان سخت باشد. هر زمان که احساس کردید اهداف زیادی را در نظر گرفته اید، لیستی از همه چیزهایی که می خواهید به دست آورید را ایجاد کنید. اتفاق خوب اینست که بسیاری از اهداف شما به طور نزدیک با یکدیگر مرتبط هستند و دستیابی به یکی، به شما کمک می کند تا به هدف بعدی نزدیکتر شوید. شما می توانید اهدافتان را به یک هدف واحد متصل کنید، در اینصورت تعداد کل مواردی که برای رسیدن به آن نیاز دارید اولویت بندی شده و دستیابی ره اهداف را راحت تر می کند.

اهداف خود را به ترتیب اهمیت قرار دهید

اولویت بندی اهداف به شما اجازه می دهد هنگامی که لیست را ایجاد و آنها را بر اساس درجه ی اولویت مشخص کردید، بدانید که در ابتدا بر روی کدامیک از آنها کار کنید و کدامیک را برای مرحله ی بعد در نظر داشته باشید. به این ترتیب شما احساس نیاز به انجام بسیاری از کارها را در یک زمان متوجه نخواهید شد. بعد از اولویت بندی، نگاهی به اهدافی که در پایین فهرست هستند داشته باشید و برخی از آنها را حذف کنید. مخصوصا آنهایی که انجامشان تاثیر زیادی در دستیابی به هدف اصلی نداشته باشد. به این ترتیب می توانید وقت و انرژی خودتان را برای رسیدن به مهمترین اهداف موثر متمرکز کنید. لیست اولیه ایجاد شده نباید قطعی باشد و همیشه می توانید به عقب برگردید و آن را در طول زمان تغییر دهید. اما داشتن یک لیست به شما کمک می کند تا اهداف خود را پیگیری و آنها را به طور سیستماتیک انجام دهید.

3 – ایجاد انگیزه شخصی نیست

در نهایت به یاد داشته باشید انگیزه هرگز موضوع شخصی نیست. حتی اگر اهداف به صورت خاص در رابطه با خودتان ذکر شده باشد، باز هم دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد، پس شما باید از این افراد برای رسیدن به اهدافتان کمک بگیرید. بنابراین شما باید از نزدیکترین اعضای خانواده خود در مورد آنچه که در تلاش هستید تا به دست بیاورید، دعوت به مداخله کنید و بدون نگرانی به آنها در مورد اهدافتان توضیح دهید. اگر اهداف شما مربوط به حرفه تان باشد، تقریبا به تمامی همکارانتان تاثیر خواهد گذاشت، چراکه آنها نیز در موفقیت شما سهیم هستند. از آنها بخواهید شما را حمایت کنند و شما هم به آنها کمک کنید تا به اهدافشان دست پیدا کنند. اگر می خواهید سالم بمانید درباره ی اهدافتان با دوستانی که دارید صحبت کنید. به همین ترتیب اگر شما قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی را دارید می توانید از دوستان با تجربه یا مشاوران بخواهید تا با شما کار کنند و در راه رسیدن به اهداف شما را همراهی کنند.

هم نوعان منبع منسجم و پایدار انگیزه را ارائه می دهند. به آنها اعتماد کنید و به دنبال بیشترین منافع باشید. افرادی که در یک راستا قدم بر میدارند و به سوی هدفی مشخص در حرکت هستند، بهترین منبع ایجاد انگیزه در یکدیگر به شمار می روند.

درصورت داشتن سوالات بیشتر به بخش سوالات متداول رجوع کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.