از همیشه

نوانک با آپ تایم 99 درصدی سرورها، امنیت سایت شما را تضمین میکند

OTP یا رمز عبور یکبار مصرف چیست؟

OTP و یا One Time Password یک روش محافظت از اطلاعات برای جلوگیری از سرقت رمز عبور می باشد که رمز عبور با استفاده از روش های رمز نگاری تولید می گردد و تنها برای یک بار ورود به سیستم معتبر است ، مهمترین مزیت استفاده از OTP و یا رمز یک بار مصرف این است، که سرقت اطلاعات با دانستن رمز عبور غیر ممکن می گردد.
در این تکنولوژی رمز یکبار مصرف بر اساس الگوریتم تعریف شده در ابزار کاربر و در سرور مرتبط تولید می شود و دارای انواع مختلفی است . امنیت OTP به دلیل استفاده از امکانات استاندارد رمزنگاری ، بسیار بالا می باشد.

ثبت نام یا عضویت

یکی از مهم ترین کاربرد های OTP در حال حاضر، استفاده در بخش ثبت نام یا عضویت وبسایت ها یا اپلیکیشن ها است. بدین صورت که بلافاصله بعد از تکمیل فرم اطلاعاتی نیاز است تا مشخص گردد که آیا شماره ای که با آن ثبت نام صورت پذیرفته متعلق به خود ایشان است یا خیر. برای این منظور از طریق سیستم کدی تولید میگردد و به شماره شخص ارسال می شود و در صورتی که همان کد در بخش امنیتی وارد گردد، اطلاعات مورد تایید قرار گرفته و ثبت نام تکمیل میگردد.

بازیابی رمز عبور

مشابه با حالت ثبت نام در بخش بازیابی رمز عبور نیز از رمز عبور یکبار مصرف می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. به این شکل که در صورتی که کاربر قصد ورود به وبسایت را دارد اما گذر واژه ی مورد نظر را به خاطر نمی آورد از طریق قسمت بازیابی رمز عبور و وارد کردن شماره تلفنی که با آن ثبت نام را انجام داده است می تواند رمز عبور مجددی را دریافت کند.

تراکنش های بانکی

این سیستم در مورد مسائل بانکی نیز بسیار کاربردی و حائز اهمیت است.در تراکنش های بانکی که توسط کاربران انجام می شود استفاده از otp می تواند به بالا بردن امنیت معمالات و تراکنش ها کمک شایانی کند و کاربران نیز با خیالی آسوده نسبت به انجام امور بانکی اقدام کنند.

نوای خوش کسب و کار شما

اسپم شدن

در رابطه با ارسال کدهای فعالسازی به ایمیل مخاطبین در بسیاری از مواقع اسپم شدن آنها موجب ایجاد مشکل در تایید اطلاعات می شد.

سرعت مناسب

یکی از سیستم هایی که در دنیا و همچنین در ایران با استقبال خوبی همراه شده است امکان ارسال کدهای فعالسازی یا رمز عبورهای یکبار مصرف از طریق پیامک به موبایل مخاطبین است که در این مورد مزایای زیادی وجود دارد ، از جمله اینکه سرعت ارسال می تواند بالا باشد.

ثبت اطلاعات نادرست

با ایجاد ایمیل های موقت دیگر نمی توان انتظار وارد شدن اطلاعات صحیح از سمت کاربررا داشت و خیلی دیگر از محدودیت ها که مدیران وبسایت ها به خوبی با آن آشنایی دارند و از همین رو نسبت به تغییر شرایط اقدام کردند.

دریافت راحت پیامک

موبایل وسیله ای با کاربری بسیار ساده و فراگیر است که همه ی اقشار جامعه به خوبی می توانند از آن استفاده کنند .

بلاکی های مخابراتی

در ایران استفاده از سیستم پیامک برای تولید و ارسال رمز های یکبار مصرف مشکلات خاص مربوط به خود را نیز دارد .از جمله ی این مشکلات می تواند به بلاکی های مخابراتی اشاره کرد .یعنی افرادی که تمایل به دریافت پیامک های انبوه را نداشته باشند از طریق وارد نمودن کد دستوری خاص نسبت به مسدود کردن آن اقدام کرده اند و این موضوع موجب این می شود که حتی پیامک های دیگر نیز به دستشان نرسد. البته مخابرات پیش بینی هایی را نیز در این خصوص انجام داده تا از طریق خطوط خدماتی امکان ارسال پیام به ایشان وجود داشته باشد ، اما همین خطوط نیز در بسیاری از مواقع با مشکل رو به رو هستند و در نهایت این کاربران و مدیران وب سایتها هستند که به دلیل تایید نشدن اطلاعات مخاطبین متضرر می شوند .

قطعی سامانه های ارسال پیام کوتاه

ارسال رمز عبور یکبار مصرف از طریق پیامک در بسیاری از مواقع با کندی سرعت رو به رو است و این موضوع می تواند منجر به از دست رفتن کاربران در لحظه ی ثبت نام یا انجام امور مهم از جمله خرید محصولات شود .قطعی سامانه های ارسال پیامک مخصوصا در رابطه با خطوط غیر از پیش شماره ی 1000 نیز در بسیاری از مواقع اتفاق میوفتد که امکان ارسال پیامک چه تبلیغاتی و چه خدماتی را با مشکل مواجه می کند . البته مخابرات پیش بینی هایی را نیز در این خصوص انجام داده تا از طریق خطوط خدماتی امکان ارسال پیام به ایشان وجود داشته باشد ، اما همین خطوط نیز در بسیاری از مواقع با مشکل رو به رو هستند و در نهایت این کاربران و مدیران وب سایتها هستند که به دلیل تایید نشدن اطلاعات مخاطبین متضرر می شوند .

دنیای از ارتباطات را با نوانک تجربه کنید

سرعت عمل بالا

استفاده از سیسستم پیام صوتی برای تولید و ارسال رمز عبور یکبار مصرف ، سرعت عمل بالای آن است . به نحوی که از زمان درخواست رمز از سوی کاربر ، تا تولید و ارسال آن ، نهایتا چند ثانیه زمان مورد نیاز است.

ارسال به تمامی خطوط

امکان ارسال پیام به تمامی خطوط تلفن ثابت و همراه (ایرانسل، همراه اول، رایتل، تالیا و…) کشور می باشد. در بعضی از سرویس ها نیاز به احراز هویت تلفن ثابت وجود دارد که نوانک می تواند این خدمت را نیز به تمامی مخاطبین عزیز ارائه دهد.

بدون هیچگونه بلاکی

نوانک می تواند به تمامی خطوط بدون محدودیت ارسال پیام را انجام دهد چون هیچ نوع بلاکی در این سیستم وجود ندارد و حتی افرادی که امکان دریافت پیامک های تبلیغاتی خودشان را نیز مسدود کرده اند ، این پیام ها را دریافت می کنند.

استفاده از متن دلخواه

شما می توانید متن دلخواهتان را در پیام صوتی نیز استفاده کنید.

هم ثبت نام، هم بازیابی

از این امکان می توانید در صفحه ی ثبت نام و همچنین در بخش بازیابی رمز عبور نیز بهره مند شوید.

تکرار ارسال

در صورت ناموفق بودن پیام ارسالی ، نوانک می تواند مجددا با مخاطب تماس بگیرد و رمز را به ایشان اعلام کند.

تعیین طول کد

طول کد ارسالی به کاربر نیز می تواند از سوی شما مشخص شود.

گزارش ارسال

نوانک می تواند فهرست کاملی از مخاطبینی که در سایت یا اپلیکیشن شما ثبت نام کرده اند با مشخصات کامل ارائه کند تا در جریان جزییات کاملی از فعالیت های کاربرانتان باشید.

پخش صدای برند

نوانک می تواند همزمان با اعلام کد یا پسورد صدای برند شما را برای مخاطبین پخش کند تا بر جذابیت های کارتان بیافزاید.