پروموشن چیست و چه کاربردی دارد؟

پروموشن چیست و چه کاربردی دارد؟

پروموشن از لحاظ لغوی به معنای ترویج و پیشبرد است و به مجموعه فعالیتهای هدفمندی که ما را در تحقق رسیدن به استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت یاری میکند در علم بازاریابی پروموشن می گویند .برای رسیدن به این اهداف استفاده از روش های خلاقانه و مبتکرانه با توجه به جایگاه برند برای هدایت مشتریان به سمت استفاده از محصول یا خدمات مورد نظر، ترویج و تهییج صورت می گیرد.

در ادامه خواهید دید که پروموشن ها انواع گوناگونی دارند و بهترین آنها پروموشن هایی هستند که دارای ارائه ی آفر ها و تخفیفات چشمگیر در بازه ی زمانی مشخصی هستند و مجموعه ها توانسته اند با آگاه کردن مشتریان نسبت به این موضوع در موارد مختلف فروش های فوق العاده ای را تجربه کنند.

مزایای راه اندازی پروموشن قدرتمند

کمک به بهبود تصویر سازی ذهنی برند
بالا رفتن شگفت انگیز میزان فروش
معرفی و اجرای یک محصول یا خدمت جدید در بازار
تولید ارزش های مختص به برند
پیشی گرفتن از رقبا و جذب مشتریان وفادار یا طرفدار
ایجاد فرهنگ در مورد مفاهیم جدید از محصول ها و خدمت ها
ایجاد رابطه و تبادل نظرها و دریافت پیشنهادهای سازنده مشتریان از طریق کانال های مختلف
بستر سازی شرایط فروش و انجام تبلیغات به طور هم زمان و موازی و دریافت نتایج چشمگیر

از این طریق شما امکان بهره برداری های مالی را از روزهای خاص مانند : مناسبت ها، جشن ها، اعیاد، روزهای ثبت شده در تقویم ملی، میلادی و قمری و شمسی را به بهترین شکل خواهید داشت.

شما هیچ گونه محدودیت در برگزاری پروموشن نخواهید داشت و به عنوان نمونه چند مثال در این مورد را به اطلاعتان می رسانیم:

پروموشن های مواد غذایی می تواند آگاهی دادن به مصرف کننده بابت خواص محصول،معرفی محصول جدید،اطلاع رسانی قرعه کشی،برند سازی، اطلاع رسانی از تخفیف های دوره ای و موارد دیگر باشد.

پروموشن محصولات آرایشی و بهداشتی می تواند ارائه توضیحات محصول و ویژگی های آن،معرفی برند جدید یا محصول جدید از یک برند،اطلاع رسانی و اجرای قرعه کشی،برند سازی، اطلاع رسانی از تخفیف های دوره ای و یا راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی باشد.

پروموشن های بانک ها و بیمه ها می تواند معرفی خدمات نوین بانک و بیمه،معرفی طرح های دوره ای در سراسر ایران،گرفتن تارگت های خاص و دوره ای برای بانک ها و بیمه ها و … باشد.

پروموشن محصولات برقی،خانگی و دکوری می تواند به نمایش گذاشتن مدل های جدید،ارائه توضیحات ویژگی های محصول،برند سازی، اطلاع رسانی از تخفیف های دوره ای و موارد دیگر باشد.

پروموشن های محصولات دیجیتالی، صوتی و تصویری از قبیل: موبایل، تبلت، لپ تاب، دوربین، تلویزیون، سینمای خانگی و … می تواند معرفی مدل های جدید،ایجاد ارتباط موثر با مصرف کننده،اطلاع رسانی از تخفیف های دوره ای و … باشد.

اجرای پروموشن خودروها می تواند اطلاع رسانی از تخفیف های دوره ای،ارائه توضیحات ویژگی های خودرو،برند سازی و …. باشد.

اجرای پروموشن های شرکتهای مخابراتی و اینترنتی و  USSD کدها می تواند آموزش استفاده از یک کد، معرفی طرح های دوره ای، برندسازی و …

اجرای پروموشن های رستورانها، کافی شاپ ها، آژانس های هواپیمایی، موسسه های آموزشی و ….. بر هر کدام از مشاغل تمامی موارد پیش گفته شده قابل اجرا می باشد.

پروموشن های معرفی برندهای فرش، مجتمع های تجاری، مجتمع های عظیم اداری، تجاری و مسکونی و … شامل تمامی موارد اشاره شده می باشند.

چنانچه به موارد فوق توجه نمایید به اثبات این جمله میرسیم که پروموشن ها هیچ محدودیت صنفی ندارند و فقط کافی است که شما بخواهید کسب و کار خود را رونق بخشید.
نوانک نیز به عناون یک رسانه ی بسیار کار آمد در حوزه ی تبلیفات و اطلاع رسانی می تواند بخش مهمی از اطلاع رسانی پروموشن های شما را انجام دهد.
داشتن پروموشن جذاب می تواند دلیل بسیار خوبی برای ایجاد ارتباط با مشتریان قدیمی و شکل گیری رابطه با مشتریان بالقوه باشد.اطلاع رسانی جشنواره های فروش ، برنامه های مناسبتی ، رویدادها ، آفرها و هر نوع اخبار مربوط به محصولات یا خدمات شما را بصورت کاملا هوشمند و خودکار در لحظه برای شما انجام دهد و فهرست کاملی از گزارشات مربوطه را نیز در اختیارتان قرار دهد.
همین حالا می توانید برای مشتریانتان پیام صوتی بفرستید و به آنها بگویید که به فکرشان هستید و برای نشان دادن حسن نیتتان آن ها را با ذکر یک دلیل خوب به مجموعه تان دعوت کنید.

اگر مدیر یک مزون عروس و یا آتلیه فیلم و عکس هستید، در سالروز ازدواج مشتریانتان برای آنها پیام صوتی جذاب ارسال کنید و بگویید که بعد از گذشت یکسال از آشنایی با آنها، مشتاق دیدار مجددشان هستید و به همین خاطر شرایطی را تدارک دیده اید تا در صورت تمایل، عکس های سالگرد ازدواجشان را نیز با تخفیفات و یا شرایطی جذاب برایشان به ثبت برسانید.

اگر صاحب یک هایپر مارکت یا فروشگاه زنجیره ای هستید، برای مشتریانتان پیام صوتی ارسال کنید و به آنها در مورد اینکه اگر در روز و یا ساعت خاصی که معمولا میزان فروش افت پیدا می کند ( به عنوان مثال در روز میانی هفته و در شیفت صبح )در فروشگاه شما حاضر باشند، می توانند اقلام محصولاتی مهمی را همچون برنج، روغن، تخم مرغ و … را با درصد چشمگیری کاهش قیمت، خریداری کنند.

اگر صاحب فروشگاه پوشاک هستید حتما مشتریانتان را نسبت به ورود اجناس جدید به فروشگاه مطلع سازید.برای آنها پیام صوتی بفرستید و نسبت بر برگزاری جشنواره ی آخر فصل مطلعشان کنید.

اگر صاحب فروشگاه عطر و ادکن و لوازم آرایشی هستید، برای مشتریانتان پیام صوتی بفرستید و در مورد هدایای ویژه ی روز ولنتاین و تخفیفات و بسته بندی های رایگان ویژه ی این روز صحبت کنید.

اگر صاحب فروشگاه باطری و یا لاستیک خودرو هستید، برای مشتریان در روز های بسیار گرم و یا سرد سال پیام صوتی ارسال کنید و در مورد شرایط نگهداری محصولاتتان مشاوره دهید و کاری کنید که مشتری بودن شما را در کنارش احساس کنید.

اگر شرکت بازرگانی هستید، در خصوص تمهیداتی ویژه ای که برای مشتریان در نظر گرفته اید از جمله خرید چکی محصولات و یا خرید اعتباری از طریق پیام صوتی اطلاعاتی را در اختیارشان قرار دهید و بگویید که این فرصت تا چه زمانی قابل استفاده خواهد بود.

اگر شرکت ارائه دهنده خدمات هستید، به عنوان مثال خدمات پس از فروش لوازم خانگی، برای سرویس دوره ای محصولات به مشتریان اطلاع رسانی کنید و در موعد مقرر از آنها بخواهید که نسبت به آن اقدام کنند تا شامل خدمات متمایز و امتیازات ویزه ای شوند.

و به همین صورت در رابطه با بسیاری از شغلها می توان مثالهای بسیار زیادی زد که بهانه های بسیار خوبی برای ارتباط بیشتر با مشتریان را به ما می دهد و امکانی را فراهم می کند تا در هر تماس خبری خوش برای آنها داشته باشید .

نوانک در انجام این موارد می تواند به عنوان یک همکار مناسب برای شما ایفای نقش کند.