بلاگ

چند دلیل برای اینکه بدانید ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت راه گشای شماست

توسط بلاگدر 1397/07/10

ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت موضوع جدید و البته بسیار جذابی است که در حال حاضر به عنوان یک ابزار و راه جدید در خصوص اطلاع رسانی و تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که در سایر بخش های از جمله در قسمت کاربردهای شغلی و فروش نوانکی توضیحات زیادی را در خصوص نحوه ی کارکرد و مزایای سیستم ارائه کرده ایم، در این مقاله به بیان موضوعات از سایر جهات می پردازیم.

تاریخچه ی تلفن ثابت در ایران

در سال ۱۲۶۵ شمسی مصادف با ۱۸۸۶ میلادی، برای اولین بار در ایران، یک رشته سیم تلفن بین تهران و شاهزاده عبدالعظیم به طول ۷/۸ کیلومتر توسط بوآتال بلژیکی که امتیاز راه‌آهن ری را داشت کشیده شد. مرحله دوم فناوری مخابرات در تهران از سال ۱۲۶۸ شمسی یعنی ۱۳ سال پس از اختراع تلفن با برقراری ارتباط تلفنی بین دو ایستگاه ماشین دودی تهران و شهر ری آغاز شد. پس از آن بین کامرانیه در منطقه شمیران و عمارت وزارت جنگ در تهران و سپس بین مقر ییلاقی شاه قاجار در سلطنت آباد سابق و عمارت سلطنتی تهران ارتباط تلفنی دایر شد.

وزارت تلگراف در سال ۱۲۸۷ شمسی با وزارت پست ادغام و به نام وزارت پست و تلگراف نامگذاری شد. در سال ۱۳۰۲ شمسی قراردادی برای احداث خطوط تلفنی زیرزمینی با شرکت زیمنس و هالسکه منعقد شد و سه سال بعد در آبان ماه ۱۳۰۵ شمسی تلفن خودکار جدید بر روی ۲۳۰۰ رشته کابل در مرکز اکباتان آماده بهره‌برداری شد. در سال ۱۳۰۸ شمسی امور تلفن نیز تحت نظر وزارت پست و تلگراف قرار گرفت و به نام وزارت پست و تلگراف و تلفن نامگذاری شد. مرکز تلفن اکباتان در سال ۱۳۱۶ شمسی به ۶۰۰ شماره تلفن رسید و دو سال بعد بهره‌برداری شد و در سال ۱۳۳۷ به ۱۳ هزار شماره توسعه یافت. خطوط تلفن جدید یا کاریر نیز پس از شهریور ۱۳۲۰ مورد بهره‌برداری قرار گرفت و ارتباط تلفنی بین تهران و سایر شهرها گسترش یافت و مراکز تلفنی تهران یکی پس از دیگری تأسیس شد. وزارت پست و تلگراف و تلفن در سال ۱۳۸۳ به نام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تغییر نام یافت.

منبع: ویکی پدیا

چرا ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت؟

1-تعداد قابل توجه مشترکین

ایران از نظر رتبه بندی خطوط تلفن ثابت دهمین کشور دنیاست و تا کنون نزدیک به 30 میلیون خط تلفن ثابت فعال در کشور وجود دارد که کاربران خانگی و تجاری از آن استفاده می کنند. این موضوع به تنهایی گویای این است که شما با حجم وسیعی از مخاطبین روبرو خواهید بود که می توانند در جریان موارد مختلفی همچون اطلاع رسانی ها و سایر موضوعات قرار بگیرند.

2- تنوع طیف مخاطبان

مشترکین تلفن ثابت در کل ایران پراکندگی بسیار خوبی دارند و در حال حاضر ما در تمامی شهرها، شهرستان ها و حتی دور افتاده ترین روستاهای کشور مردم در حال استفاده از خطوط تلفن ثابت هستند. این مورد به شما کمک می کند تا از این طرف پیامی که مد نظرتان است را با همه ی افراد جامعه به بهترین شکل در میان بگذارید.

3-ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت بر حسب منطقه

خوشبختانه در موضوع ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت، مزیتی که نسیب حال شما می شود اینست که این امکان را دارید تا بر حسب نیاز و بصورت تفکیک هر شهر یا منطقه اقدام به ارسال پیام صوتی کنید. این موضوع به شما کمک تا به صورت دقیق با اهداف و مخاطبین جامعه ی هدف خودتان ارتباط بگیرید و آنها را در جریان موضوعات مختلف قرار دهید. در این رابطه نیاز است تا این موضوع را هم بیان کنیم که شماره هایی که در رابطه با هر منطقه ایجاد شده و برایشان پیام صوتی ارسال می شود، به جهت ثابت بودن خطوط و پیش شماره ی مربوط به هر مرکز مخابراتی این اطمینان خاطر را به شما می دهد که پیام شما دقیقا در نقطه ی دلخواه شما ارسال و پخش می گردد.

4-تلفن ثابت، قابل استفاده برای همه

خوشبختانه خطوط تلفن ثابت جز به یک خط تلفن و گوشی ساده، نیاز به چیز دیگری ندارد. از این رو همه ی اقشار از پیر و جوان گرفته یا حتی افرادی که به هر دلیلی دچار مشکلات بینایی هستند و همینطور افرادی که سواد خواندن و نوشتن چندانی ندارند امکان استفاده از تمامی قابلیت های تلفن ثابت را دارند و از این رو است که می گوییم ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت می تواند گزینه ی بسیار مفیدی برای مجموعه های مختلف باشد.

ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت، مضر یا مفید؟

ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت به همان اندازه که مفید است، می تواند مضر هم باشد. به عنوان مثال اگر ارسالی در زمان مناسب صورت نپذیرد، می تواند موجب سلب آرامش مخاطبین شده و نتیجه  عکس داشته باشد. خوشبختانه از آنجایی که در حال حاضر امکان زمان بندی در پنل ارسال پیام صوتی نوانک وجود دارد، کاربران می توانند با تنظیم دقیق زمانی کاری کنند که بهترین نتیجه ی ممکنه حاصل شود.

ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت، سریع، دقیق، نتیجه بخش

در طول مدت ها دیده ایم که راهکار بسیاری از اطلاع رسانی های مهم و حیاتی در گرو ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت بوده است. همانطور که در بخش کاربردهای نوانک برای سازمانها و ارگانها گفته ایم، اگر همین امروز قرار باشد که به هر دلیلی انشعاب آب خیابانی قطع شود یا به واسطه ی تعمیرات سازمانهایی همچون برق یا گاز اشتراک مشترکین برای ساعاتی کار نکند، بهترین گزینه جهت اطلاع رسانی هر چه سریعتر و انجام اقدامات ضروری و پیش گیرانه، ارسال پیام صوتی به تلفن ثابت خواهد بود.

کاملا گویاست که اگر اطلاع رسانی لازم در خصوص بعضی از فعالیت ها از طریق روش های معمول یا سامانه ی پیام صوتی انجام نگیرد، احتمال بروز اتفاقات ناخوش آیند نیز وجود خواهد داشت. در مثال بالا فرض را بر این بگذارید که افرادی به دلیل در جریان قرار نگرفتن قطعی گاز، اقدامات لازم و مقتضی را انجام نداده اند و طبیعتا هنگامی که انشعاب مجدد متصل گردد امکان بروز حوادٍث ناگوار نیز وجود دارد.

سخن آخر

امیدواریم کاربران استفاده کننده از پنل پیام صوتی نوانک با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های موجود در این رسانه ی بزرگ، بتوانند در جهت دستیابی به منافع خود و مخاطبین قدم بر دارند و در این راه ما هم در کنار شما خواهیم بود.

درصورت داشتن سوالات بیشتر به بخش سوالات متداول رجوع کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.