بلاگ

پنل پیامک صوتی نوانک از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

توسط بلاگدر 1397/08/30

پنل پیامک صوتی نوانک یا همان سامانه ارسال پیامک صوتی، بخشی است که ارتباط مستقیم با کاربر دارد و تمامی امکانات اعم از ارسال پیامک صوتی، دریافت گزارش ارسال، نوامپ، نواخوان، نوامیکس، ارسال های دوره ای و غیره در این بخش قابل دسترسی هستند. کاربران نوانک از طریق پنل پیامک صوتی می توانند با هر وسیله ای چه تلفن همراه و تبلت و چه با استفاده از رایانه ی شخصی و لپ تاپ از تمامی امکانات استفاده کنند. در ادامه به بیان توضیحات مربوط به امکانات پنل پیامک صوتی نوانک می پردازیم.

داشبورد مدیریتی

بعد از ورود به پنل پیامک صوتی نوانک، اولین قسمتی که با آن روبرو می شوید، داشبورد مدیریتی سیستم خواهد بود. در داشبورد، گزینه هایی همچون تعداد پیام های در حال ارسال، تعداد پیام های آپلود شده، تعداد مخاطبین ذخیره شده و تعداد پیام هایی که برای واحد پشتیبانی ارسال کرده اید قابل مشاهده است. چهار موردی که در این بخش در داشبورد قابل مشاهده هستند به کاربر استفاده کننده از پنل پیامک صوتی نوانک، دید مطلوبی از وضعیت کلی سیستم و استفاده ی آن را می دهد.

زبانه ی ارسال سریع

در بخش داشبورد سیستم و در سمت چپ صفحه، گزینه ای تحت عنوان ارسال سریع قرار داده شده است. اما گزینه ی ارسال سریع چیست؟ زبانه ارسال سریع به شما امکان ارسال پیامک صوتی را بدون معطلی و قرار گرفتن در صف انجام می دهد. ارسال ها در این حالت بصورت تکی برقرار می شوند و در اوغاتی که زمان برای شما از اولویت بالایی برخوردار است می توانید از آن بهره مند شوید. بخش ارسال سریع شامل انتخاب فایل صوتی و وارد کردن شماره است.

شروع ارسال

یکی از پر کاربردترین گزینه های پنل پیامک صوتی نوانک ، منوی ارسال پیام صوتی است. در این منو می توانید گزینه هایی همچون ایجاد لیست ارسال، ارسال از نوامپ، ارسال از بانک شماره، لیست های سریالی و لیست های هوشمند قرار دارند.

در منوی ایجاد لیست ارسال چه امکاناتی در اختیارتان قرار می گیرد؟

انتخاب پیام

در منوی ایجاد لیست ارسال شما این امکان را دارید تا مشخص کنید که کدام پیام برای چه افرادی و در چه زمانی ارسال شود. به این صورت که بعد از تعیین عنوان، امکان انتخاب پیام هایی که از قبل آپلود کردید را دارید و میتوانید پیام دلخواهتان را جهت ارسال انتخاب کنید.

تعداد تلاش

در مرحله ی بعد می بایست تعداد تلاش برای ارسال پیام های صوتی را انتخاب نمایید. تعداد تلاش به این معناست که شما تعیین می کنید در صورتی که به هر علت تماس شما بی پاسخ ماند، آیا سیستم برای ارسال مجدد تلاش را صورت دهد یا خیر. در رابطه با موضوع تلاش مجدد در سایر بخش ها توضیحاتی داده شده است.

تعیین مدت تاخیر

همچنین بعد از تعیین تعداد تلاش این امکان برای شما وجود دارد تا مدت تاخیر زمانی بین تماس ها را مشخص نمایید. به این معنی که مشخص می کنید در صورتی که تماس اول به هر علتی ناموفق بود، تماس دوم و سوم با چه میزان فاصله ی زمانی برقرار شود.

تعیین تاریخ و زمان شروع

این امکان را دارید از همین حالا، تا یک سال آینده تعیین کنید که پیام هایتان در چه روز و ساعتی ارسال شوند و برای مخاطبینتان پخش گردند.

تعیین تاریخ و زمان پایان

در صورتی که بخواهید روند ارسال پیام در تاریخ خاصی متوقف گردد، می توانید از این گزینه استفاده نمایید.

حذف شماره های تکراری در 24 ساعت

با فعال کردن این گزینه، برای شماره هایی که ظرف مدت 24 ساعت گذشته با آنها تماس گرفته، پیامی ارسال نمی شود.

نظر سنجی

گزینه ای بسیار کاربردی و جذاب که با فعال کردن آن می توانید از مشتریان و افرادی که برای آن ها پیامک صوتی ارسال شده است بازخورد دریافت نمایید. نحوه ی کار گزینه ی نظر سنجی بدین گونه است که به عنوان مثال شما قصد دعوت یک سری افراد به همایش را دارید. به این منظور در پیامتان، بعد از ارائه ی توضیحات از افراد می خواهید که در صورتی که تمایل به شرکت در همایش شما را دارند، عدد خاصی را شماره گیری نمایند. در صورتیکه گزینه ی مربوط به نظر سنجی را فعال کرده باشید، بلافاصله بعد از شماره گیری اعداد توسط مشتریان، اطلاعات مربوط به آن بر روی پنل به شما نمایش داده خواهد شد.

شروع خودکار

در صورتی که گزینه ی شروع خودکار فعال باشد، به محض تایید اطلاعات، لیست ارسال در صف کمپین قرار میگیرد و در صورتی که این گزینه غیر فعال باشد، لیست ارسالی شما در حالت آماده ی شروع به کار قرار می گیرد و میبایست در زمانی که تصمیم به ارسال گرفتید مجددا لیست را استارت نمایید.

کادر شماره ها

در بخش کادر شماره ها می توانید با وارد کردن هر تعداد شماره ی دلخواه، اقدام به ارسال پیام صوتی نمایید. جالب است بدانید در این قسمت تلفن های شما هم با صفر و هم بدون وارد کردن صفر مورد قبول سیستم واقع می شود. همچنین می توانید همه ی شماره های ثابت و همراه را در یک بخش وارد و اقدام به ارسال پیام صوتی نمایید.

گزینه دارای برچسب

در صورتی که تمایل داشته باشید برای فهرستی از مخاطبان که قبلا با آنها ارتباط داشته اید و به عنوان مخاطب در پنل پیامک صوتی نوانک ذخیره شده اند، پیامک صوتی ارسال شود، می توانید در این بخش آن ها را انتخاب کنید و پیامتان را ارسال نمایید. به عنوان مثال شما چند روز قبل اطلاعات مشتریان ویژه ی خود را در پنل پیامک صوتی نوانک ذخیره کرده اید و امروز قصد ارسال پیام تبریک سال نو را مد نظر دارید. در این حالت می توانید از این بخش، گروه مخاطبینتان را انتخاب و اقدام به ارسال پیام صوتی نمایید. با فعالسازی گزینه ی همه ی مخاطبان، می توانید برای تمامی افرادی که در پنل پیامک صوتی ذخیره کرده اید، اقدام به ارسال پیام صوتی نمایید.

وارد کردن مخاطبین از فایل

گاهی پیش می آید که اطلاعات مخاطبین شما در فایل تکست یا اکسل ذخیره شده و به دنبال راه حلی برای ارسال پیامک صوتی به آنها هستید. در این حالت می توانید از طریق گزینه ی از فایل، اقدام به ایمپورت اطلاعات مخاطبین نمایید.

تولید شماره منطقه ای

در پنل پیامک صوتی نوانک، امکانی میسر شده تا بتوانید در صورتی که برای مناطقی خاص از خطوط شهری، قصد ارسال پیامک صوتی داشته باشید، بانک شماره ی تلفن ثابت ایجاد و پیام مورد نظرتان را ارسال نمایید. اجازه دهید کمی بیشتر توضح دهیم. فرض کنید که به عنوان مثال قصد ارسال پیامک صوتی به تلفن های ثابت منطقه ای خاص در هر نقطه از ایران را دارید. به این منظور در اولین مرحله نیاز دارید تا لیست کاملی از شماره ها را در اختیار داشته باشید. برای ایجاد لیست می بایست بدانید در منطقه ی مورد نظر، چهار شماره ی ابتدایی با چه اعدادی شروع می شوند. به عنوان مثال اگر منطقه ی مورد نظر شما با سرشماره ی 7766 شروع می شود، می توانید این عدد را در فهرست تولید شماره به همراه کد شهری وارد نمایید و سیستم به صورت خودکار چهار شماره ی بعدی را تولید می کند. در مثال فوق شما می توانید شماره ی 02177660000 را در کادر اول وارد و رنج شماره را تا 02177669999 ادامه دهید. در این حالت سیستم اقدام به تولید نزدیک به 10 هزار شماره می کند. شماره های تولید شده شامل تمامی خطوط فعال و غیر فعال منطقه ی مورد نظر شماست. طبیعتا برای شماره های هم که وجود خارجی ندارند پیام شما ارسال خواهد شد، اما به دلیل اینکه در پنل پیامک صوتی نوانک، برای شماره هایی که فعال نیستند هزینه ای دریافت نمی شود، جای نگرانی وجود ندارد. همچنین بعد از ارسال گزارش کاملی در اختیارتان قرار می گیرد و خواهید دانست که چه شماره هایی فعال بوده و پیام را شنیده اند و چه شماره هایی غیر فعال هستند و به هر علت پیامتان را دریافت نکرده اند. در صورتی که برای هر منطقه یکبار ارسال پیام انجام دهید و گزارش گیری نمایید، بانک اطلاعاتی بسیار خوبی برای خودتان ایجاد خواهید کرد.

درصورت داشتن سوالات بیشتر به بخش سوالات متداول رجوع کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.